Kontakt
OMV webstránky
OMV webstránky
OMV Websites
OMV www.omv.com Rakúsko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Česká republika www.omv.cz Nemecko www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nový Zéland www.omv.nz Nórsko www.omv.no Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.rs Slovinsko www.omv.si Tunisko www.omv.tn Turecko www.omv.com.tr United Arab Emirates www.omv.ae
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com/
Zavrieť

Pohonné hmoty

Našim konečným zákazníkom ponúkame okrem štandardnej nafty OMV Diesel EN 590 aj prémiové produkty OMV Diesel Plus a OMV Diesel Clean Tech. Presvedčte sa sami o ich výhodách:

 • vyrobené a testované podľa vyšších štandardov kvality OMV,
 • selektívny prístup pri použití FAME,
 • osvedčený výkonný balík aditív.

Dokonalá ochrana pre Vaše motory

Ziskovosť Vášho podnikania môžete podstatne zlepšiť  vďaka dlhej  a neprerušovanej dobe prevádzky Vašich vozidiel a strojov: Vysoko kvalitná pohonná hmota chráni motory a agregáty pred usadeninami.  Presne to Vám poskytnú naše vysoko výkonné výrobky OMV Diesel Plus a OMV Diesel CleanTech.

Vaša Výzva

Vaše vozidlá, Vaše stroje sú počas roka v prevádzke od 3  000 do 8 000 hodín. Pohonné hmoty, údržba a výmena opotrebovaných motorov sú aj kvôli takto spôsobeným výpadkom príčinou vysokých nákladov.

Naše riešenie

Lacnejšia nafta znižuje náklady len povrchne, strednodobo sa Vám pre nižšiu spotrebu a lepšiu ochranu motora viac vyplatí lepšia pohonná hmota. OMV Diesel Plus a OMV Diesel CleanTech maximalizujú výkon  motora. Obsahujú výkonný balík aditív, ktorý zabraňuje vzniku usadenín vo vstrekovacom systéme (Keep clean-Effekt) a zabezpečuje zlepšenú ochranu pred opotrebením a protikoróznu ochranu v celom palivovom systéme. To znamená aj menšiu spotrebu a nižšie emisie. A naše Extra-Plus pre Vás: už pri čerpaní paliva získavate čas, pretože naše protipenové aditíva zabraňujú nadmernému peneniu.

Pridaná hodnota pre Váš motor

Naše naftové palivá pomáhajú udržiavať palivový systém čistý, optimalizujú výkonnosť motora a súčasne znižujú spotrebu paliva a emisie. Životnosť Vášho motora sa zvýši, znížia sa Vaše náklady na údržbu, budete menej často zastavovať kvôli doplneniu paliva, skrátka budete jazdiť oveľa hospodárnejšie.

Zloženie naftového paliva

Základná nafta
Naša základná nafta sa vyrába a skúša podľa najvyšších štandardov kvality spoločnosti OMV. V kombinácii s FAME spĺňa minimálne požiadavky normy EN 590.

Biologická zložka FAME
FAME (metylester mastných kyselín), tiež známy ako bionafta, sa získava esterifikáciou rastlinných a živočíšnych tukov. Vďaka viac ako 10-ročným skúsenostiam so spracovaním FAME sme definovali najvyššie štandardy kvality pre výrobu aj využitie FAME:

 • FAME vyrobené v Európe,
 • certifikovanie a zdokumentovanie pôvodu pomocou systému elNa (elektronický preukaz trvalej udržateľnosti),
 • záruka kvality od OMV pre celý zásobovací reťazec.

Súbor aditív zvyšujúcich výkon
Súbor aditív OMV zvyšujúcich výkon je pre Vaše vozidlo výnimočným prínosom: čistiaci účinok aditív chráni palivový systém pred zanášaním, protikorózny účinok predlžuje životnosť motora a ochrana proti peneniu znamená rýchlejšie, efektívnejšie doplnenie paliva.

Špeciálna nafta
Vyššie cetánové číslo odlišuje špeciálnu naftu od základnej nafty. Preto sa palivo rýchlejšie a účinnejšie spaľuje. Aj keď toto nie je jediná výhoda špeciálnej nafty. Vďaka vyššiemu počtu odparafínovaných čiastočiek nafty môžete navyše benefitovať z vynikajúcich teplotných vlastností a zníženia rizika zlyhania vášho motora počas mraziacich teplôt.

Prémiová dávka aditív zvyšujúcich výkon
Prémiová dávka aditív zvyšujúcich výkon znamená zvýšenie úžitkovosti. Doplnenie aditív o čistiaciu prísadu zaisťuje odstraňovanie usadenín nachádzajúcich sa vo vstrekovacom systéme. Zvýši sa životnosť motora, zlepší sa jeho výkona dôjde súčasne k zníženiu spotreby paliva aj emisií.

Naša nafta OMV Diesel EN 590 sa vyrába a skúša tak, aby spĺňala najvyššie kvalitatívne štandardy OMV.

Prínosy našej nafty OMV Diesel Plus sú založené na vysoko kvalitnej palivovej zmesi kombinovanej s inovatívnymi aditívami zvyšujúcimi výkon, špeciálne vyvinutými spoločnosťou OMV:

OMV Diesel CleanTech je naša vysoko výkonná nafta pre dosiahnutie maximálneho výkonu naftového motora. Špeciálne zloženie a prémiová dávka aditív vytvára tieto dodatočné benefity:

Ak máte záujem o cenovú ponuku, kontaktujte nás, prosím, na telefónnom čísle +421 (0) 850 166 668, mailom na info.zakaznicke-centrum.sk@omv.com alebo prostredníctvom formulára a my pre Vás pripravíme individuálnu ponuku šitú na mieru Vašim požiadavkám. 

Prínosy našej nafty OMV Diesel Plus sú založené na vysokokvalitnej palivovej zmesi kombinovanej s inovatívnymi aditívami zvyšujúcimi výkon, špeciálne vyvinutými spoločnosťou OMV:

 • rakúske vysokokvalitné palivo s aditívami zvyšujúcimi výkon,
 • nižšia spotreba paliva,
 • nižšie emisie,
 • predĺženie životnosti motora,
 • protipenový efekt.

Ďalšie výhody spolupráce s OMV:

 • flexibilná logistika,
 • priaznivé platobné podmienky,
 • zákaznícke centrum.

Ak máte záujem o cenovú ponuku, kontaktujte nás, prosím, na telefónnom čísle +421 (0) 850 166 668, mailom na info.zakaznicke-centrum.sk@omv.com alebo prostredníctvom formulára a my pre Vás pripravíme individuálnu ponuku šitú na mieru Vašim požiadavkám.

Univerzálny a už roky osvedčený benzín pre všetky motory sa vyznačuje odolnosťou proti detonačnému spaľovaniu (klepaniu) s oktánovým číslom minimálne 95 RON (Research Octane Number).

Spoločnosťou OMV špeciálne vyvinutý a v "OMV Super 95" obsiahnutý moderný balíček aditív Vám prináša nasledovné výhody:

 • dlhšiu životnosť motora zásluhou ochrany pred koróziou a tvorbou usadenín,
 • nižšiu záťaž pre životné prostredie znížením množstva výfukových plynov.

"OMV Super 95" Vám teda ponúka viac, než je kvalita Super 95 bežná na trhu.

Na účely skúšok pri vývoji motorov alebo pri testovaní výfukových plynov sú často potrebné palivá so špeciálnym zložením alebo s obzvlášť špecifickými vlastnosťami.

OMV má v rafinérii Schwechat k dispozícii veľké množstvo komponentov pre úpravu paliva podľa priania zákazníka a výrobu v malých množstvách. Ani výroba palív pre indické alebo čínske špecifikácie nepredstavuje pre náš vývojový tím neprekonateľnú prekážku.

Technické informácie

Vyhľadávač čerpacích staníc

Spätná väzba

Motorové oleje