OMV webstránky
Zavrieť
Image Veľkoobchod Klimaticky neutrálna doprava truck

Klimaticky neutrálna doprava

v záujme redukcie skleníkových plynov

Kompenzovanie emisií CO2 je popri zamedzovaní a redukcii skleníkových plynov ďalší dôležitý krok pri celkovej ochrane klímy. Používaním klimaticky neutrálnych palív od OMV podporujete projekty ochrany klímy a kompenzujete tak emisie CO2.

Je to naozaj jednoduché
 

  1. Stačí definovať ktorú, respektíve, či všetky z Vašich objednávok chcete upísať ako klimaticky neutrálne, a zaslať nám túto informáciu e-mailom.
  2. Litre, ktoré natankujete, sa cez OMV portfólio projektov ochrany klímy automaticky nastavia ako klimaticky neutrálne.
  3. Ako potvrdenie dostanete od spoločnosti ClimatePartner certifikát, ktorý Vám poskytne prehľad o Vašich kompenzovaných množstvách CO2.

CO2 je skleníkový plyn, ktorý absorbuje slnečné žiarenie odrazené zo zemského povrchu a reflektuje ho späť na zem. Aby sa zabránilo vzniku skleníkového plynu a tým ďalšiemu zvyšovaniu teploty za posledné roky, je nevyhnutné využiť všetky možnosti ochrany klímy. Jednou z možností je kompenzácia CO2 investovaním do projektov na ochranu klímy.

OMV sa rozhodlo pre spoločnosť ClimatePartner, jedného z popredných poskytovateľov riešení na ochranu klímy pre podniky. Vybrali sme si teda renomovaného a skúseného partnera. Spoločnosť ClimatePartner bola založená v r. 2006 v Mníchove a spolupracuje s 1 500 podnikmi v 30 rôznych krajinách. Rozhodujúce pre OMV boli dlhoročné skúsenosti a zo strany ClimatePartner zaručovaná transparentnosť všetkých procesov a projektov, ako aj individuálne poradenstvo a podpora. Spolupráca OMV s ClimatePartner Vám otvára možnosť, ako zakúpené litre deklarovať ako klimaticky neutrálne, čiže kompenzovať príslušné emisie, ktoré spôsobujete prevádzkovaním strojov a vozidiel. V rámci tejto kompenzácie podporujete projekty zamerané na ochranu klímy, pri ktorých sa dosahujú úspory emisií CO2.

  • Aktívne a vedomé prispievanie k ochrane klímy a životného prostredia kompenzáciou emisií CO2.
  • Zvýšená dôveryhodnosť Vašej stratégie trvalej udržateľnosti: Za Vašu kompenzáciu emisií CO2 dostanete certifikát CO2 ako potvrdenie, ktoré je úplne transparentné a zrozumiteľné.
  • ClimatePartner ako renomovaný a skúsený partner zaručuje bezpečnosť a transparentnosť všetkých procesov a projektov.
  • Podpora uznaných a overených projektov ochrany klímy za pevnú cenu garantovanú OMV.*

 * OMV garantuje zákazníkom pevnú cenu za kompenzáciu emisií CO2 do 31. 12. 2021. 

Motorové oleje