Kontakt
OMV webstránky
OMV webstránky
OMV Websites
Skupina OMV www.omv.com Rakúsko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Česká republika www.omv.cz Nemecko www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nórsko www.omv.no Nový Zéland www.omv.nz Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs
Borealis Websites
Borealis Group www.borealisgroup.com
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakúsko www.omv-gas.at Nemecko www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Holandsko www.omv-gas.nl
Zavrieť
Klimaticky neutrálna doprava
Mám záujem o ponuku pre veľkoodberateľov pohonných hmôt
Vyhľadať viac

Klimaticky neutrálna doprava

v záujme redukcie skleníkových plynov

Kompenzovanie emisií CO2 je popri zamedzovaní a redukcii skleníkových plynov ďalší dôležitý krok pri celkovej ochrane klímy. Používaním klimaticky neutrálnych palív od OMV podporujete projekty ochrany klímy a kompenzujete tak emisie CO2.

  1. Stačí definovať ktorú, respektíve, či všetky z Vašich objednávok chcete upísať ako klimaticky neutrálne, a zaslať nám túto informáciu e-mailom.
  2. Litre, ktoré natankujete, sa cez OMV portfólio projektov ochrany klímy automaticky nastavia ako klimaticky neutrálne.
  3. Ako potvrdenie dostanete od spoločnosti ClimatePartner certifikát, ktorý Vám poskytne prehľad o Vašich kompenzovaných množstvách CO2.

CO2 je skleníkový plyn, ktorý absorbuje slnečné žiarenie odrazené zo zemského povrchu a reflektuje ho späť na zem. Aby sa zabránilo vzniku skleníkového plynu a tým ďalšiemu zvyšovaniu teploty za posledné roky, je nevyhnutné využiť všetky možnosti ochrany klímy. Jednou z možností je kompenzácia CO2 investovaním do projektov na ochranu klímy.

OMV sa rozhodlo pre spoločnosť ClimatePartner, jedného z popredných poskytovateľov riešení na ochranu klímy pre podniky. Vybrali sme si teda renomovaného a skúseného partnera. Spoločnosť ClimatePartner bola založená v r. 2006 v Mníchove a spolupracuje s 1 500 podnikmi v 30 rôznych krajinách. Rozhodujúce pre OMV boli dlhoročné skúsenosti a zo strany ClimatePartner zaručovaná transparentnosť všetkých procesov a projektov, ako aj individuálne poradenstvo a podpora. Spolupráca OMV s ClimatePartner Vám otvára možnosť, ako zakúpené litre deklarovať ako klimaticky neutrálne, čiže kompenzovať príslušné emisie, ktoré spôsobujete prevádzkovaním strojov a vozidiel. V rámci tejto kompenzácie podporujete projekty zamerané na ochranu klímy, pri ktorých sa dosahujú úspory emisií CO2.

  • Aktívne a vedomé prispievanie k ochrane klímy a životného prostredia kompenzáciou emisií CO2.
  • Zvýšená dôveryhodnosť Vašej stratégie trvalej udržateľnosti: Za Vašu kompenzáciu emisií CO2 dostanete certifikát CO2 ako potvrdenie, ktoré je úplne transparentné a zrozumiteľné.
  • ClimatePartner ako renomovaný a skúsený partner zaručuje bezpečnosť a transparentnosť všetkých procesov a projektov.
  • Podpora uznaných a overených projektov ochrany klímy za pevnú cenu garantovanú OMV.*

 * OMV garantuje zákazníkom pevnú cenu za kompenzáciu emisií CO2 do 31. 12. 2021. 

Vyhľadávač čerpacích staníc

Motorové oleje