Kontakt
OMV webstránky
OMV webstránky
OMV Websites
Skupina OMV www.omv.com Rakúsko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Česká republika www.omv.cz Nemecko www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nórsko www.omv.no Nový Zéland www.omv.nz Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs
Borealis Websites
Borealis Group www.borealisgroup.com
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakúsko www.omv-gas.at Nemecko www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Holandsko www.omv-gas.nl
Zavrieť

Do extrémnych mrazov treba palivo s extrémnou výdržou

Celé Slovensko bojuje s extrémnymi mrazmi, ručička teplomeru miestami  klesá k 30 stupňom pod nulou a predpovede meteorológov nádej na skoré zlepšenie nedávajú. V takomto počasí trpia aj automobily, nízke teploty sú skúškou najmä pre dieselové motory. Spoločnosť OMV preto odporúča vodičom špeciálne v tomto období tankovať nový prémiový OMV MaxxMotion Diesel. „Toto palivo obsahuje najmodernejšie aditíva a vďaka inovatívnemu zloženiu dosahuje motor vyšší výkon, nižšiu spotrebu a hlavne – bezproblémový štart motora aj pri extrémnych teplotách až do mínus 35 stupňov Celzia,“  vysvetľuje Martin Hanuliak, regionálny riaditeľ marketingu OMV Slovensko, Česká republika a Maďarsko.

OMV MaxxMotion Diesel svojim unikátnym zložením zaručuje lepšie spaľovanie,  nižšie vibrácie a tichší chod motora pri studených štartoch.  Inovatívne aditíva udržujú motor čistý a súčasne odstraňujú nahromadené nečistoty z motora, čistejšie spaľovanie tiež znamená nižšie emisie a menšiu hlučnosť.  Prémiový diesel navyše obsahuje antikorózne deaktivátory a TOP prémiové aditíva.

5 dobrých dôvodov pre OMV MaxxMotion Diesel

  • Štartuje aj pri -35° C - unikátne zloženie zaručuje lepšie spaľovanie, nižšie vibrácie a tichší chod motora pri studených štartoch.
  • Ochrana motoru  - lepšia ochrana motora znamená nižšie náklady. Inovatívne aditíva udržujú motor čistý a súčasne odstraňujú nahromadené nečistoty z motora a vstrekovačov paliva.
  • Menej emisií – unikátne zloženie MaxxMotion umožňuje pri pravidelnom používaní čistejšie spaľovanie a tým výrazne znižuje emisie. Dôsledkom lepšieho spaľovania je tiež menšia hlučnosť.
  • Nižšia spotreba – MaxxMotion Diesel zlepšuje kvalitu spaľovania a udržuje motor čistejší. Auto tak získa maximum i z tej poslednej kvapky paliva.
  • Vyšší výkon – Maxx Motion je predovšetkým o výkone. Prémiový diesel obsahuje antikorózne deaktivátory a kvalitné prémiové aditíva.

OMV MaxxMotion Diesel je súčasťou rady prémiových palív MaxxMotion, ktoré zahŕňajú okrem dieselu aj benzín MaxxMotion 95 a Maxx Motion 100. Nová rada prémiových palív je motoristom k dispozícii na väčšine čerpacích staniciach OMV na celom Slovensku.

Doplňujúce informácie: 

OMV Slovensko, s.r.o.
OMV pôsobí na slovenskom  trhu od roku 1991. OMV Slovensko,  s.r.o. má sídlo v Bratislave a medzi hlavné oblasti jeho podnikania patrí predaj ropných produktov prostredníctvom 93 čerpacích staníc na celom Slovensku, s trhovým podielom 18%. OMV Slovensko zamestnáva priamo 117 pracovníkov a nepriamo 1,100 pracovníkov v rámci siete svojich čerpacích staníc.

Okrem poskytovania  vysokokvalitných  pohonných hmôt a kompletnej ponuky OMV olejov a mazív sú všetky čerpacie stanici multifunkčnými servisnými centrami, vrátane umývacích služieb. 58 obchodov VIVA ponúka v súčasnosti zákazníkom svoju prehľadne usporiadanú ponuku výrobkov pre dennú potrebu vrátane čerstvých výrobkov, sendvičov a občerstvenia.

OMV Group  má vedúcu  pozíciu  v oblasti  podnikania  s ropou  a plynom  v strednej Európe  a pôsobí  v 12 stredoeurópskych krajinách.

OMV Aktiengesellschaft
OMV Aktiengesellschaft je jedna z najväčších kótovaných priemyselných spoločností v Rakúsku, s celkovými tržbami 23,32 miliardy EUR a 31 398 zamestnancami v roku 2010.V oblasti prieskumu a ťažby (OMV Exploration&Production)  má spoločnosť vyvážené medzinárodné portfólio a aktivity v dvoch kľúčových krajinách  - Rumunsku a Rakúsku. Potvrdené zásoby ropy a zemného plynu boli na konci roka 2010 na úrovni zhruba 1,15 miliardy barelov ropného ekvivalentu (boe), priemerná denná produkcia za 9 mesiacov roku 2011 dosiahla

287 000 boe. V oblasti plynárenstva a energetiky (OMV Gas&Power) spoločnosť OMV v roku 2010 predala približne 18 miliárd kubických metrov plynu. V oblasti rafinácie a predaja(OMV Refining&Marketing) má OMV ročnú spracovateľskú kapacitu na úrovni 22,3 milióna ton a ku koncu septembra 2011 vlastnila 4 700 čerpacích staníc v 13 krajinách vrátane Turecka. OMV má v Rakúsku 2 000 kilometrov plynovodných potrubí, čo v roku

2010 predstavovalo kapacitu 89 miliárd kubických metrov. Stredoeurópsky plynový uzol (Central European Gas Hub) dosahuje ročné objemy obchodu na úrovni 34 miliárd kubických metrov, čo z neho robí jednu z najväčších obchodných platforiem v kontinentálnej Európe. Získanie 97% podielu v Petrol Ofisi, najväčšej tureckej siete čerpacích staníc, ďalej posilnilo pozíciu spoločnosti OMV.

Trvalo udržateľný rozvoj
OMV je signatárom iniciatívy OSN pod názvom UN Global Compact pričom sa riadi a podporuje hodnoty zakotvené  v jeho Kódexe správania. Týka sa predovšetkým zodpovednosti voči svojmu sociálnemu a prírodnému prostrediu, a to najmä v ekonomicky slabých regiónoch. OMV sa nepretržite a zodpovedne zaoberá ekonomickými a sociálnymi záležitosťami ako i ochranou životného prostredia. O svojich aktivitách v týchto oblastiach OMV informuje v pravidelnej správe Sustainability report v súlade s princípmi Global Reporting Initiative Guidelines. Túto správu uverejňuje zároveň s výročnou správou.

Vyhľadávač čerpacích staníc

Motorové oleje