OMV webstránky
Zavrieť

Káva od OMV prináša nielen dobrú chuť, ale aj dobrý úmysel

  • VIVA Cafe je odteraz fairtrade, spĺňa všetky štandardy etického obchodu
  • Pestovatelia kávy dostanú za svoju prácu férovú odmenu a vy na oplátku najvyššiu kvalitu
  • OMV bude navyše počas septembra za každú predanú kávu odvádzať jeden cent do systému Dobrý Anjel

Najvyššia kvalita sú starostlivo vybrané suroviny a ešte čosi navyše. Výnimočný zážitok na čerpacích staniciach OMV teraz ešte umocní skvelá káva, ktorú si možno dopriať bez výčitiek svedomia. VIVA CAFÉ je odteraz nielen FAIRTRADE, ale, ak budete medzi prvými, ktorí ju ochutnajú, výťažok z jej predaja navyše pomôže tým, ktorí to najviac potrebujú.

"Chceme našim zákazníkom vždy priniesť niečo viac. Neplatí to len v prípade našich kvalitných palív, ale aj pri ostatnom sortimente. Špičková káva sa už stala symbolom našich VIVA kaviarní a odteraz bude mať aj etický rodokmeň. Pri výbere surovín budeme dbať nielen na ich kvalitu, ale aj na to, z akých podmienok pochádzajú," povedala Ľubica Slabejová zo spoločnosti OMV Slovensko.

Známka FAIRTRADE, ktorú VIVA CAFÉ ponesie, označuje, že boli aplikované všetky štandardy spravodlivého obchodu. Je zárukou, že zodpovedajúca odmena za kávové zrná sa dostane k malým farmárom a ich rodinám, ktorí na ich dorábaní pracovali. Zákazník si bude môcť starostlivo pražené zrná, úžasne intenzívnu kávovú arómu a jedinečnú chuť vychutnať s vedomím toho, že sa na nich nepodieľala nútená či detská práca a že pochádzajú z ekologicky šetrného hospodárenia.

FAIRTRADE sa usiluje o odstránenie nerovnováhy na svetovom trhu. Chce vytvoriť rámec pre sociálny, environmentálny a hospodársky rozvoj dodávateľských organizácií a zaručiť spravodlivú a stabilnú odmenu a ďalšie príspevky pre miestnu komunitu. Vďaka garantovaným minimálnym výkupným cenám nepodlieha káva výkyvom na svetových trhoch a preto vytvára farmárom bezpečnostnú sieť, vďaka ktorej sú schopní pokryť náklady na udržateľnú výrobu i v nepriaznivej dobe.

Podmienky v dodávateľskom reťazci sú kontrolované nezávislými organizáciami a len dodávatelia, ktorí spĺňajú prísne podmienky, môžu svoju kávu označiť známkou FAIRTRADE.

Káva na čerpacích staniciach OMV pochádza z FAIRTRADE plantáží v Brazílii, Strednej Amerike a Indii. Na namiešaní ideálnej zmesi sa podieľal tím baristov a špecialistov, ktorí pripravili nápoj s unikátnou a vyváženou arómou a nadýchanou cremou.

VIVA CAFÉ však bude prínosom pre ľudí v núdzi aj na Slovensku. Spoločnosť OMV bude totiž z každej predanej kávy VIVA CAFÉ v septembri prispievať jedným centom na dobrú vec nadácii Dobrý Anjel a podporí tak rodiny ťažko chorých pacientov. A to nie je všetko. Našich zákazníkov odmeníme za to, že sú féroví. Za každý nákup na čerpacej stanici dostane zákazník stieraciu kartu, na ktorej si môže nájsť okamžitú výhru.

Informácie o spoločnosti:

OMV Slovensko, s.r.o.

Spoločnosť OMV vstúpila na slovenský trh v roku 1991. OMV Slovensko sídli v Bratislave a s 91 čerpacími stanicami má na Slovensku 18 % podiel na trhu. Čerpacie stanice OMV sú multifunkčnými centrami služieb - čerpacími stanicami pre ľudí i vozidlá. Zákazníci OMV majú k dispozícii palivá, mazivá i umývacie služby; 60 obchodov VIVA navyše ponúka ľahké jedlá, občerstvenie a širokú škálu ďalších služieb. Spoločnosť OMV Slovensko priamo zamestnáva 180 ľudí a prostredníctvom svojej siete čerpacích staníc vytvorila 966 pracovných miest.

Viac informácií nájdete na www.omv.sk.

OMV Aktiengesellschaft

S predajmi v rámci skupiny 23 miliárd eur a 24 100 zamestnancami v roku 2015 je OMV Aktiengesellschaft najväčšou obchodovateľnou priemyselnou spoločnosťou Rakúska. Prieskumný a produkčný segment má silné postavenie v Rakúsku, Rumunsku, Severnom mori, Blízkom východe a v Afrike a rozširujúce sa medzinárodné portfólio. Denná produkcia v roku 2015 bola približne 303-tisíc barelov denne. OMV prevádzkuje aj sieť plynovodov v Rakúsku a plynové zásobníky v Rakúsku a Nemecku. V segmente rafinácie má OMV ročnú kapacitu rafinácie na úrovni 17,8 milióna ton a ku koncu roka 2015 prevádzkovala približne 3800 čerpacích staníc v 11 krajinách. V roku 2015 dosiahol objem predaja plynu 110 TWh.

O VIVA

Od roku 1994 OMV, čerpacia stanica pre ľudí a autá, ponúka svojim zákazníkom viac než len palivo. Obchodné priestory, gastronómia a ďalšie služby sú na OMV neustále rozširované podľa želaní a požiadaviek zákazníkov. VIVA založila novú kultúru na čerpacích staniciach, ktorá robí z ich návštevy príjemný odpočinok od hektického každodenného života charakterizovaného dobrou atmosférou, špičkovým produktovým radom a personálom, ktorý je vždy pripravený pomôcť.

Kontakt pre médiá:

Kubus Pro
Adam Parišek, Stredná 21, 821 04 Bratislava, Tel: +421 915 974 899

stránka OMV:
http://www.omv.com
http://blog.omv.com

Sociálne siete:
http://twitter.com/omv
http://youtube.com/omv
http://linkedin.com/company/omv

Motorové oleje