OMV webstránky
Zavrieť

Maťo Homola pokračuje v TCR Europe 2020 v novom tíme!

Dlho avizované a očakávané novinky od jedného z najlepších slovenských automobilových pretekárov súčasnosti, Maťa Homolu, sú konečne tu.

Úspešná premiéra spolupráce s tímom BRC Racing Team v novembri 2019 na „motoršportovej olympiáde“ FIA Motorsport Games 2019 vo Vallelunge, kde Maťo získal pre Slovensko bronzovú medailu, predznamenala pokračovanie spolupráce s týmto úspešnym tímom aj v roku 2020 v seriáli TCR Europe. Tento tím stál pri zrode Hyundai i30 N TCR a nielen to. Vo FIA WTCR získal dva tituly svetového šampióna FIA WTCR – jeden krát s talianskym pretekárom Gabriele Tarquinim (2018) a minulý rok s maďarským šampiónom Norbertom Micheliszom.

2020 homola nove auto img_

Maťo Homola na margo tejto spolupráce hovorí: "Som nesmierne šťastný, že môžem oznámiť, že pre sezónu TCR Europe 2020 spájam svoje sily s tímom BRC Racing Team. Ľudia v tíme majú nesmierne profesionálny prístup a obrovské množstvo skúseností. Cítim, že som v tých najlepších rukách. Moje zručnosti a spojenie špičkového tímu najlepším TCR autom, Hyundai i30N TCR, je z môjho pohľadu víťazná kombinácia. Úprimne, pre sezónu 2020 nemám iný cieľ, iba ten, že chcem získať titul európskeho šampióna TCR Europe 2020. Verím, že spoločne s BRC Racing Team budeme tvrdo a profesionálne pracovať a tento titul získame.“

2020 homola kombineza _

Gabriele Rizzo, riaditeľ BRC Racing Team dodáva: “S Maťom sme sa po prvý krát stretli v roku 2018 vo WTCR ako súperi. Mať ho v time je fantastická správa. Náš tím vďaka nemu postaví na štart dve vozidlá a obe budú pilotované jazdcami na najvyššej úrovni..“

Termíny pretekov

A ako bude teda sezóna 2020 vyzerať? Pôvodný plán počas korona krízy na celom svete počítal so začiatkom už na konci júna, no podľa najnovších informácií sa začiatok sezóny posúva až na september. Aktuálny kalendár počíta so šiestimi pretekárskymi víkendami.

Kalendár TCR Europe 2020:

  • 11. - 13. september ZOLDER (Belgicko)
  • 25. - 27. september MONZA (Taliansko)
  • 09. - 11. október BARCELONA (Španielsko)
  • TBA SPA-FRANCORCHAMPS (Belgicko)
  • TBA PAUL RICARD (Francúzsko)
  • TBA JARAMA (Španielsko)

*TBA: finálny termín podujatí bude oznámený neskôr

Darí sa mu aj v digitálnych šampionátoch

Okrem reálneho TCR Europe 2020, budeme môcť sledovať Maťa Homolu vo farbách BRC Racing Team aj v online pretekoch.

Práve v digitálnej verzii TCR Europe Sim Racing bude na štarte stáť 22 reálnych pretekárov TCR Europe 2020, ktorý budú v tomto digitálnom svete bojovať aj o materiálno-finančné odmeny, takže sa určite bude na čo dívať.

Okrem toho bude dizajn každého pretekárskeho auta identický s dizajnom jeho reálneho auta v TCR Europe 2020, takže Maťo bude aj so svojimi reklamnými partnermi určite neprehliadnuteľný. Mimochodom, základný dizajn BRC tímu bude identický s dizajnom Hyundai i30N TCR vo WTCR.

Maťo však v súčasnosti už jazdí aj v ďalších virtuálnych pohároch, ako napríklad FIA WTCR eSports, kde patrí medzi najlepších reálnych jazdcov, či Majstrovstvá Slovenska v digitálnom motoršporte, ktoré prelomovo štartovali už tento týždeň.

Maťo Homola na záver dodáva: "Ďakujem všetkým za podporu v ďalšej sezóne a predovšetkým reklamným partnerom, že mi dali dôveru aj v týchto ťažkých časoch. Budem sa usilovať o majstrovské tituly, či už v reálnych alebo virtuálnych pretekoch. Držte palce Slovensko a vidíme sa pred obrazovkami monitorov a neskôr aj na reálnych tratiach!"

2020 homola vitazna foto

*Text bol prebratý z oficiálnej tlačovej správy M.Homolu

Motorové oleje