Kontakt
OMV webstránky
OMV webstránky
OMV Websites
Skupina OMV www.omv.com Rakúsko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Česká republika www.omv.cz Nemecko www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nórsko www.omv.no Nový Zéland www.omv.nz Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs
Borealis Websites
Borealis Group www.borealisgroup.com
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakúsko www.omv-gas.at Nemecko www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Holandsko www.omv-gas.nl
Zavrieť

OMV MaxxMotion RALLY SLOVAKIA RING 2021 otvorí sezónu rely na Slovensku

Prvé podujatie v sezóne 2021 na okruhu SLOVAKIA RING sa podľa Covid automatu pre šport zverejneným ministerstvom školstva môže v plánovanom termíne 20. - 21.3.2021 uskutočniť. Podmienkou je dodržiavanie prísnych hygienických predpisov zahŕňajúcich okrem iného aj preukázanie sa negatívnym testom na ochorenie Covid-19 všetkých účastníkov podujatia.

Podľa aktuálne platných nariadení sa účastníci môžu s negatívnym testom na Covid-19 na miesto určenia aj prepraviť a prekročiť tak jednotlivé okresy rovnako ako aj   hranice s okolitými štátmi. Účasť divákov na podujatí je vylúčená.

Prvá rely v tejto sezóne tak odštartuje tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v rely 2021. Na tratiach, ktoré sa nachádzajú v útrobách areálu SLOVAKIA RING a ktoré boli predstavené iba pre pár mesiacmi si to medzi sebou „rozdajú“ účastníci Majstrovstiev Slovenska v rely, ale aj Historici, či Slovenský Rally Pohár.

Zoznam prihlásených je zostavený z celkovo 54 prihlásených posádok pochádzajúcich z celkovo piatich európskych krajín. Medzi prihlásenými nebude chýbať kompletná slovenská, ale aj poľská rely špička, ale aj niekoľko rýchlych českých posádok. Spomínané posádky doplní navyše aj dvojica rakúskych súťažných posádok a jedna maďarská.

Pre všetky prihlásené posádky do bojov o body v rámci slovenského rely šampionátu pripravil organizátor trať o celkovej dĺžke takmer 150 kilometrov, v ktorej je už započítaných aj takmer stotridsaťpäť ostrých kilometrov. Tie budú rozdelené do 11 samostatných rýchlostných skúšok.

V rámci Slovenského rally poháru sa predstavia súťažné posádky na trati, ktorej celková dĺžka presahuje osemdesiat kilometrov. Súťažných kilometrov táto skupina musí absolvovať necelých sedemdesiat, pričom táto trať bude rozdelená do 8 rýchlostných skúšok.

Podujatie OMV MaxxMotion RALLY SLOVAKIA RING 2021 odštartuje v dňoch 18. – 21. 3. 2021 ako úvodná dvojetapová súťaž zaradená do Majstrovstiev Slovenska v rely 2021. Pri pohľade na bodovanie do slovenského rely šampionátu treba povedať, že ako je už v posledných rokoch zvykom, aj teraz sa bude každý súťažný deň započítať do bodovania samostatne.
 

Viac aj na www.slovakiaring.sk 

*informácie sú prebraté z tlačových správ Slovakia Ring

Vyhľadávač čerpacích staníc

Motorové oleje