OMV webstránky
Zavrieť

OMV ponúka kávu so sebou aj do opakovane použiteľných porcelánových pohárov

  • Chuť VIVA kávy si zákazníci OMV môžu najlepšie vychutnať z opakovane použiteľných kávových pohárov
  • Porcelánové poháre sú šetrné k životnému prostrediu
  • Prvá káva do nového porcelánového pohára je zdarma

Milovníci chutnej kávy a ľudia, ktorí dbajú o životné prostredie by mali zbystriť pozornosť. OMV Slovensko prináša novinku pre tých, ktorí si radi vychutnávajú horúci nápoj aj na cestách. Už od marca si motoristi budú môcť dopriať chutnú VIVA CAFE z OMV aj z porcelánových pohárov nie len v priestoroch čerpacej stanice, ale naplno si užiť jej chuť i vôňu aj pri kúpe kávy so sebou. Do predaja sa totiž dostávajú nové špeciálne porcelánové VIVA poháre určené na horúce nápoje.

OMV tak potvrdzuje, že sa snaží reagovať na trendy a potreby svojich zákazníkov aj v oblasti občerstvenia. Kávu do porcelánu si môžu motoristi objednať vo všetkých obchodoch VIVA už tento mesiac, pričom prvé veľké espresso do svojho nového pohára dostanú zdarma.

“Do prípravy našej VIVA CAFE sme investovali veľa úsilia. V porcelánových pohároch sa jej chuť a vôňa môže ešte viac rozvinúť hovorí Pavol Kajaba, gastro manager, OMV Slovensko. Poháre s nezameniteľným dizajnom VIVA sú k dispozícii vo veľkosti 0,3 litra a 0,4 litra. K dispozícii sú v červenej, alebo čiernej farbe. Vďaka krytke a silikónovému držiaku proti popáleniu si kávu môžu vychutnať zákazníci nielen priamo v kaviarňach na čerpacích staniciach, ale trebárs aj spolujazdci počas cesty.

Dôležitý je aj ekologický rozmer používania viacnásobne použiteľných pohárov. “V OMV Slovensko nám záleží na životnom prostredí a veríme, že ak budú zákazníci viac využívať nové porcelánové poháre, ktoré sa dajú používať dlhodobo, podarí sa nám znížiť objem odpadu, ktorý produkujeme. Aj malé kroky pre zlepšenie ekológie sú dôležité,” dodala Michaela Kuzmínová, marketing manager, OMV Slovensko.
Poháre sú vyrábane v Nemecku a sú precízne spracované tak, aby udržali nápoj teplý, no nepopálili konzumenta. Dajú sa použiť na čaj, alebo kávu, podľa aktuálnej chuti zákazníka.

Káva VIVA CAFE, ktorú OMV ponúka v sieti svojich obchodov VIVA, sa zrodila v slávnych talianskych pražiarňach Gimoka. Ideálnu zmes pre kávu s unikátnou a vyváženou arómou a nadýchanou penou pripravoval tím baristov a špecialistov. Špeciálne vyškolený personál na čerpacích staniciach ju ponúka vo viacerých variantoch: ako ristretto, espresso, capuccino či latté macchiato. Káva pochádza z Fair Trade plantáží, čo zaručuje, že lokálni farmári dostávajú za svoju prácu férovú odmenu.

“V súlade s našim firemným claimom Energia pre lepší život, sa neustále snažíme vylepšovať naše služby a palivá či už pre automobily, alebo pre vodičov. Dôležitým krokom je aj znižovanie našej ekologickej stopy. Nové poháre možno opakovane použiť a znížiť tak záťaž na životné prostredie,“ hovorí Michaela Kuzmínová.

Informácie o spoločnosti:

OMV Slovensko, s.r.o.

Spoločnosť OMV vstúpila na slovenský trh v roku 1991. OMV Slovensko sídli v Bratislave a s 90 čerpacími stanicami má na Slovensku 16 % podiel na trhu. Čerpacie stanice OMV sú multifunkčnými centrami služieb - čerpacími stanicami pre ľudí i vozidlá. Zákazníci OMV majú k dispozícii palivá, mazivá i umývacie služby; 73 obchodov VIVA navyše ponúka ľahké jedlá, občerstvenie a širokú škálu ďalších služieb. Spoločnosť OMV Slovensko priamo zamestnáva 180 ľudí a prostredníctvom svojej siete čerpacích staníc vytvorila 966 pracovných miest.
Viac informácií nájdete na www.omv.sk

OMV Aktiengesellschaft

OMV je výrobcom a predajcom ropy a zemného plynu, inovatívnych energetických riešení a petrochemických riešení vyššej kategórie - a to všetko zodpovedným spôsobom. S predajmi v rámci skupiny 23 miliárd eur a viac ako 20 000 zamestnancami v roku 2018 je OMV Aktiengesellschaft jednou z najväčších obchodovateľných priemyselných spoločností Rakúska. V rámci prieskumného a produkčného segmentu má OMV silné postavenie v Rumunsku a v Rakúsku v rámci strednej Európy a vyrovnané medzinárodné portfólio s ďalšími kľúčovými oblasťami v Rusku, Severnom mori, na Blízkom východe, v Afrike a v Tichomorí. Denná ťažba v roku 2018 dosiahla v priemere 427-tisíc barelov denne. V segmente rafinácie OMV prevádzkuje tri rafinérie s kapacitou spracovania 17,8 miliónov ton ročne. OMV prevádzkuje viac ako 2000 čerpacích staníc v 10 krajinách. OMV prevádzkuje plynové zásobníky v Rakúsku ako aj v Nemecku; jej dcérska spoločnosť Gas Connect Austria GmbH prevádzkuje sieť plynovodov v Rakúsku. V roku 2018 dosiahol objem predaja plynu 114 TWh. Udržateľný rozvoj je kľúčovým parametrom firemnej stratégie. Do roku 2025 sa OMV zaviazolo investovať 500 miliónov Eur do inovatívnych energetických riešení.

Kontakt:

Kubus Pro
Adam Parišek, Stredná 21, 821 04 Bratislava
Tel: +421 915 974 899
    
stránka OMV:
http://www.omv.sk
http://blog.omv.com

Sociálne siete:
http://twitter.com/omv
http://youtube.com/omv
http://linkedin.com/company/omv

Motorové oleje