Kontakt
OMV webstránky
OMV webstránky
OMV Websites
Skupina OMV www.omv.com Rakúsko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Česká republika www.omv.cz Nemecko www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nórsko www.omv.no Nový Zéland www.omv.nz Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs
Borealis Websites
Borealis Group www.borealisgroup.com
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakúsko www.omv-gas.at Nemecko www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Holandsko www.omv-gas.nl
Zavrieť

OMV Aktiengesellschaft

OMV zodpovedným spôsobom vyrába a prináša na trh ropu a zemný plyn, ako aj chemické produkty a riešenia, a vyvíja inovatívne riešenia pre cirkulárnu ekonomiku. S predajmi v rámci skupiny 17 miliárd eur a približne 25-tisíc zamestnancami v roku 2020 (vrátane Borealis) je OMV jednou z najväčších obchodovateľných priemyselných spoločností Rakúska. V rámci prieskumného a produkčného segmentu má OMV silné postavenie v strednej a východnej Európe ako aj vyrovnané medzinárodné portfólio s ďalšími kľúčovými oblasťami na Blízkom východe a v Afrike, v Severnom mori, v Rusku, ako aj v Ázii a Pacifiku. Denná ťažba v roku 2020 dosiahla 463-tisíc barelov denne s dôrazom na zemný plyn. V segmente rafinácie OMV prevádzkuje tri rafinérie v Európe a vlastní 15 % podiel v spoločnostiach ADNOC Refining a ADNOC Global Trading, s celkovou kapacitou spracovania viac ako 500 000 bbl denne. Okrem toho OMV prevádzkuje približne 2100 čerpacích staníc v desiatich európskych krajinách a prevádzkuje plynové zásobníky v Rakúsku a v Nemecku. V roku 2020 dosiahol objem predaja plynu približne 164 TWh. V odvetví chemikálií a materiálov patrí OMV spolu so svojou dcérskou spoločnosťou Borealis medzi popredných svetových dodávateľov pokročilých a cirkulárnych riešení v oblasti polyolefínov a je lídrom na európskom trhu základných chemikálií, hnojív a v mechanickej recyklácii plastov. Spoločnosť dodáva služby a produkty zákazníkom na celom svete cez Borealis a jej dva dôležité spoločné podniky: Borouge (spolu s Abu Dhabi National Oil Company alebo ADNOC, ktorá sídli v Spojených arabských emirátoch) a Baystar™ (spolu so spoločnosťou Total, ktorá sídli v USA). 

Udržateľnosť je kľúčovou súčasťou korporátnej stratégie OMV. Spoločnosť OMV podporuje prechod na nízkouhlíkovú ekonomiku a nastavila si merateľné ciele na znižovanie uhlíkovej intenzity ako aj na implementáciu nových energetických a petrochemických riešení.

Vyhľadávač čerpacích staníc

Motorové oleje