OMV webstránky
Zavrieť

Opatrenia na čerpacích staniciach v súvislosti so šírením ochorenia COVID 19

Spoločnosť OMV nesie osobitnú zodpovednosť za zabezpečenie zásobovania palív v Slovenskej republike.

Čerpacie stanice OMV pre vás zostanú preto otvorené. Naďalej bude zabezpečený predaj palív a produktov z našich predajní. Naše čerpacie stanice zostanú zásobené a všetky produkty, od palív po produtky obchodov, budú naďalej k dispozícii v dostatočných množstvách.

Reštaurácie a gastro zóny VIVA budú v súlade s nariadením vlády a ÚVZ (uzavretie barov, kaviarní a reštaurácií) zatvorené. Všetky výrobky, ako je káva alebo bagety, si budete môcť naďalej zakúpiť.

V niektorých prípadoch môže dôjsť k obmedzeniu otváracích hodín alebo k uzavretiu niektorých čerpacích staníc. Prípadné obmedzenia budú uvedené na tejto stránke nižšie v sekcii Aktuálne opatrenia na čerpacích staniciach OMV.

Hygiena

Zdravie zákazníkov, zamestnancov a  prevádzkovateľov čerpacích staníc OMV je našou najvyššou prioritou, najmä vzhľadom na súčasnú situáciu. Neustále dbáme na dodržiavanie vysokých hygienických štandardov.

Naša spoločnosť robí všetko preto, aby zvýšila ochranu zamestnancov. Preto je priebežne zabezpečovaný prísun ochranných rúšok, jednorazových rukavíc a dezinfekčných prostriedkov. 

Kasové zóny všetkých prevádzok čerpacích staníc sú vybavené ochrannými plexisklami.

Aktuálne opatrenia na čerpacích staniciach OMV

Opatrenia na čerpacích staniciach OMV na Slovensku (PDF, 370,8 KB)

Čerpacie stanice sú pre vás otvorené 24 hodín denne. Na niektorých čerpacích staniciach prebieha nočný predaj PHM a ostatných produktov cez tzv. nočné okno.

Na našich čerpacích staniciach sme na základe nariadenia vlády SR upravili maximálny počet ľudí, ktorí sa môžu súčasne zdržiavať v predajni. Prosíme vás, aby ste si pri návšteve OMV tieto obmedzenia všímali a rešpektovali ich.

Aktualizované 19.01.2021.

  
Najčastejšie kladené otázky:

Ako môžete zabrániť šíreniu COVID-19 na čerpacej stanici?

  • Pri vstupe do priestoru si nasaďte rúško alebo inú mechanickú ochranu nosa a úst.
  • Produkt vyberte z police iba ak ho chcete kúpiť.
  • Dbajte na dostatočnú vzdialenosť od zamestnancov a ostatných zákazníkov.
  • Pri pokladni udržujte minimálnu konverzáciu.
  • Ak je to možné, použite bezkontaktné možnosti platby.
  • Dbajte na časté umývanie rúk.

Čo sa stane, keď zamestnanec začne prejavovať príznaky?

Zdravie zamestnancov na čerpacích staniciach OMV je našou najvyššou prioritou. Zamestnancom čerpacích staníc sa pred nástupom na pracovnú zmenu kontroluje teplota. Robia sa aj denné náhodné kontroly teploty. Každý bol samozrejme požiadaný, aby zostal doma pokiaľ sa necíti dobre. 

Sú zamestnanci na čerpacích staniciach ohrození?

Na čerpacích staniciach OMV sa dodržiavajú najprísnejšie hygienické pokyny. Kasové zóny prevádzok čerpacích staníc sú vybavené ochrannými plexisklami. Zároveň Vás, našich zákazníkov, prosíme, aby ste svojim správaním prispeli k ochrane našich zamestnancov a to tak, že budete do predajní vstupovať v menších počtoch, nosiť rúška, dodržiavať 2 metrový odstup a uprednostníte platbu platobnou kartou pred hotovosťou.

   

korona male

Motorové oleje