OMV webstránky
Zavrieť
Slovakiaring_paddock_image

OMV ako generálny partner okruhu SLOVAKIA RING

Rýchlosť a výkon, vášeň a kvalita – motoristický šport a prémiové palivá patria k sebe. OMV Slovensko od 1. januára 2017 nadviazalo partnerstvo s pretekárskym okruhom SLOVAKIA RING a spolupráca pokračuje aj v roku 2022.

SLOVAKIA RING je profesionálny a univerzálny motoristický areál, ktorého dominantou je pretekárska dráha disponujúca homologáciou Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) II. stupňa, ako aj Medzinárodnej motocyklovej federácie (FIM). 

Okruh v Orechovej Potôni, 36 kilometrov od Bratislavy, je jediný svojho druhu na Slovensku a patrí medzi najdlhšie na svete.

Zákazníci OMV sa môžu tešit na množstvo zaujímavých podujatí

Základom spolupráce je prinášať zákazníkom kvalitu a silné zážitky.

Priamo v areáli je možnosť v miestnej čerpacej stanici natankovať prémiové palivá OMV MaxxMotion a využiť tak výhody vyššieho výkonu svojich vozidiel.*

Prémiový benzín OMV MaxxMotion 100 plus spĺňa najprísnejšie požiadavky automobilového priemyslu a vedie k optimálnej účinnosti spalovania najmä vo vysoko ladených motoroch*.

Výsledkom používania prémiovej nafty MaxxMotion Diesel je zase skrátenie oneskorenia vznetu paliva, čo optimalizuje proces spalovania a vedie k plynulejšiemu chodu motora a vyššiemu výkonu. Vynikajúce  vlastnosti zimnej nafty MaxxMotion Diesel navyše zabezpečia, že vodiči sa môžu spoľahnúť na svoj motor aj v mrazivých podmienkach až do -35 stupňov Celzia (hodnota CFPP podľa normy STN EN 590) Umožňuje to špeciálna receptúra založená na skúsenostiach a zručnostiach OMV pri výrobe paliva.

OMV v minulosti v spolupráci s okruhom SLOVAKIA RING pripravilo napríklad aj školu bezpečnej jazdy a zvládania krízových situácií pre výhercov svojich súťaží  OMV sa  stará o to, aby na slovenských cestách pribudlo viac zodpovedných vodičov, ktorí poznajú svoje možnosti i možnosti svojich vozidiel a prispievajú tak k bezpečnej premávke.

  

Slovakiaring_cars_image

*Výhody a účinky paliva sú ovplyvnené aj vozidlom, správaním vodiča a technickým stavom motora a sú založené na porovnaní s palivom, ktoré spĺňa miestne minimálne požiadavky noriem STN EN 590 a STN EN 228. Merania na valcovom dynamometri v definovanom testovacom prostredí pri použití oblúbeného vozidla strednej veľkosti s moderným motorom s priamym vstrekovaním paliva preukázali zlepšenie zrýchlenia až o 14 %. Výhody závisia na type vozidla, spôsobe jazdy a technickom stave motora a vzťahujú sa na porovnania s palivami, ktoré splnajú minimálne požiadavky slovenskej normy kvality palív podla STN EN 228.

Motorové oleje