OMV webstránky
Zavrieť
img_CO2_Ausgleich_sk_LP_header_1100x367_sk

Výberom palív MaxxMotion teraz môžete kompenzovať 20 % svojich emisií CO2

Životné prostredie sa týka nás všetkých.  V súlade s globálnou korporátnou stratégiou sme sa zaviazali stať sa do roku 2050 spoločnosťou s nulovými emisiami. Najmodernejšie technologické znalosti a naše patentované technológie v oblasti chemickej recyklácie, ako i štandardnej a pokročilej mechanickej recyklácie, nám pomáhajú minimalizovať znečistenie i odpad, znova využívať materiály, prejsť na nízkouhlíkovú energiu či pomáhať životnému prostrediu.

Okrem veľkých globálnych cieľov a transformácií, ktorými prechádzajú naše čerpacie stanice,  ponúkame našim zákazníkom aj možnosť čiastočnej kompenzácie emisií prostredníctvom finančnej podpory projektov ochrany klímy.

Každý človek za sebou zanecháva uhlíkovú stopu  

Každý človek na tomto svete spôsobuje emisie CO2 a zanecháva takzvanú uhlíkovú stopu. Pri všetkých našich činnostiach sa do ovzdušia uvoľňujú skleníkové plyny, ktoré negatívne vplývajú na zmenu klímy a tak je to aj pri preprave spaľovaním fosílnych palív.

My v OMV si, ako popredný producent fosílnych palív, uvedomujeme svoju zodpovednosť a chceme tento efekt čo najviac znížiť. Preto sme sa rozhodli, že budeme kompenzovať až 20% emisie oxidu uhličitého, ktoré vznikajú počas jazdy s palivami OMV MaxxMotion.


 

Každý krok sa počíta

Každý krok sa počíta

Oxid uhličitý nezostáva na jednom mieste, ale rozptýli sa do atmosféry. Preto je dôležité spojiť sily. Opatrenia na ochranu klímy budú účinné iba vtedy, keď spojíme snahu a budeme spoločne podporovať projekty na všetky časti sveta, ktoré to potrebujú.

Kompenzácia oxidu uhličitého a jeho výsledky

img_CO2_Ausgleich_sk_LP_image 2_0_sk_56057

Kompenzácia oxidu uhličitého a jeho výsledky

Výhody našich prémiových palív MaxxMotion dopĺňame o službu uhlíkovej kompenzácie. Spoločnosť OMV bude kompenzovať až 20% vašich emisií uhlíka, ktoré vyrobíte počas jazdy.

Kalkulačka CO2 

Vypočítajte si v kalkulačke svoju vlastnú uhlíkovú stopu, ktorú vyprodukujete počas jazdy. A zároveň, akú kompenzáciu CO2 môžete dosiahnuť, ak budete používať prémiové palivá OMV MaxxMotion.

*IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change) je medzivládny orgán OSN so 195 členmi, ktorý vydáva objektívne a vedecké hodnotenia v oblasti výskumu klímy. Vzhľadom na extrémnu dôveryhodnosť IPCC používa OMV hodnoty organizácie od roku 2006 na výpočet emisií oxidu uhličitého. Parametre výpočtu oxidu uhličitého: benzín s biopalivom a nafta bez biopaliva.

 

     

Znižovanie oxidu uhličitého spôsobeného jazdou

Kompenzácia emisií CO2 prostredníctvom palív MaxxMotion je len jedným z pozitív tohto paliva.

Palivá MaxxMotion s exkluzívnou technológiou ACTIVEFLOW™ distribuované priamo z našej rafinérie v Rakúsku ponúkajú vodičom novú úroveň kvality paliva, podporujú fungovanie motora, zabezpečujú jeho ochranu, znižovanie emisií a predlžujú životnosť.

Okrem tankovania palív MaxxMotion, viete jazdiť šetrnejšie k prírode aj efektívnou jazdou.

 

Tipy, ako na zníženie emisií počas jazdy

Tipy, ako na zníženie emisií počas jazdy

Jazdite efektívne. Dá sa to dosiahnuť tým, že si zlepšíte techniku jazdy a nemusíte prísť o zážitok. Stačí dodržať zopár jednoduchých pravidiel a automaticky sa vám podarí znížiť svoje emisie uhlíka, čo bude mať vplyv na zlepšenie kvality ovzdušia.

Motorové oleje