OMV webstránky
Zavrieť

Etapový víťaz Rely Dakar odporúča OMV MaxxMotion

  • Pretekár Ivan Jakeš je ambasádorom prémiových palív OMV
  • Používanie palív MaxxMotion pridáva výkon, ale z dlhodobého hľadiska aj šetrí peniaze

Uspel v najťažších motoristických pretekoch na svete, na motorke okúsil horúce piesky Sahary i suché kamene Atacamy, prekonával duny Afriky i hrebene juhoamerických Ánd. Motocyklista Ivan Jakeš ide vždy na maximum. Najúspešnejší Slovák na Rely Dakar aj preto odporúča palivá OMV MaxxMotion.

"Preteky ma naučili jedno: nič nie je nemožné, ak má človek za sebou profesionálny tím a spolieha sa na kvalitu," vysvetľuje Ivan Jakeš tajomstvo svojich úspechov. "Aj od svojho paliva vždy očakávam maximum. V ťažkých podmienkach, v akých sa Dakar jazdí, všetko stojí a padá na výdrži jazdca a motocykla. Na kvalite sa šetriť neopláca. Preto som fanúšikom OMV a ich palív MaxxMotion, ktoré predstavujú svetovú špičku."

Ivan Jakeš sa zúčastnil na ôsmich ročníkoch Rely Dakar. Na najslávnejších motoristických pretekoch sveta začínal ešte v čase, keď sa konali na africkom kontinente. Najväčšie úspechy však dosiahol po ich presune do Južnej Ameriky. V nehostinných podmienkach Peru, Argentíny a Chile v roku 2013 skončil na celkovom 4. mieste, o rok neskôr bol dokonca najlepší medzi jazdcami nad 40 rokov. V tohtoročných pretekoch sa dvakrát postavil na najvyšší stupienok a s víťazstvom v dvoch etapách vyrovnal najlepší slovenský výkon. Vášeň pre motory sa však u neho neprejavuje len na dvoch kolesách. Na svojom aute ročne najazdí viac ako 100-tisíc kilometrov.

"Ivan Jakeš je profesionál telom i dušou. Sme preto veľmi radi, že ho môžeme privítať ako ambasádora prémiových palív OMV MaxxMotion," povedal Michal Janda zo spoločnosti OMV Slovensko. "Svet palív je veľmi úzko spätý s motoristickým športom. Keďže podobne ako Ivan Jakeš veríme v kvalitu, tešíme sa na dlhodobú spoluprácu. A naši zákazníci sa už teraz môžu prichystať na zaujímavé akcie, ktoré prinesie."

Prémiový rad palív MaxxMotion od OMV je vďaka špeciálnym aditívam na omnoho vyššej kvalitatívnej úrovni, než vyžadujú štandardy. Ich inovatívne zloženie lepšie chráni motor a predlžuje jeho životnosť. Pridané zložky v palivách MaxxMotion nielen že udržiavajú palivové systémy motora čisté, no okrem toho odstraňujú aj nahromadené usadeniny a nečistoty z ventilov a vstrekovačov paliva.

Pravidelné používanie palív MaxxMotion tak v konečnom dôsledku vedie aj k úsporám. Vďaka nim auto, či motocykel prejde na jednu nádrž viac kilometrov. Tankovanie MaxxMotion môže okrem toho spoznať každý šofér aj pocitovo. Prémiové palivá MaxxMotion 100 s vyšším oktánovým číslom zvyšujú výkon motora a kvalitný benzín umožní výraznejšiu akceleráciu.

Účinky palív MaxxMotion sú ovplyvnené aj vozidlom, správaním vodiča a technickým stavom motora a sú založené na porovnaní so štandardnými palivami bez aditív, ktoré spĺňajú minimálne požiadavky podľa slovenských noriem kvality paliva STN EN 590 a STN EN 228.

Informácie o spoločnosti:

OMV Slovensko, s.r.o.

Spoločnosť OMV vstúpila na slovenský trh v roku 1991. OMV Slovensko sídli v Bratislave a s 94 čerpacími stanicami má na Slovensku 18 % podiel na trhu. Čerpacie stanice OMV sú multifunkčnými centrami služieb - čerpacími stanicami pre ľudí i vozidlá. Zákazníci OMV majú k dispozícii palivá, mazivá i umývacie služby; 60 obchodov VIVA navyše ponúka ľahké jedlá, občerstvenie a širokú škálu ďalších služieb. Spoločnosť OMV Slovensko priamo zamestnáva 183 ľudí a prostredníctvom svojej siete čerpacích staníc vytvorila 1100 pracovných miest.

Viac informácií nájdete na www.omv.sk.

OMV Aktiengesellschaft

S obratom v rámci skupiny 42, 41 miliardy eur a 27-tisíc zamestnancami v roku 2013 je OMV Aktiengesellschaft najväčšou obchodovateľnou priemyselnou spoločnosťou Rakúska. Prieskumný a produkčný segment má silné postavenie v Rakúsku a Rumunsku a rozširujúce sa medzinárodné portfólio. Denná produkcia v roku 2013 bola približne 288-tisíc barelov denne. OMV prevádzkuje aj sieť plynovodov v Rakúsku a plynové zásobníky v Rakúsku a Nemecku s kapacitou 2,6 miliárd kubických metrov. V segmente rafinácie a marketingu má OMV ročnú kapacitu rafinácie na úrovni 17,4 milióna ton a ku koncu roka 2013 približne 4200 čerpacích staníc v 11 krajinách vrátane Turecka.

O VIVA

Od roku 1994 OMV, čerpacia stanica pre ľudí a autá, ponúka svojim zákazníkom viac než len palivo. Obchodné priestory, gastronómia a ďalšie služby sú na OMV neustále rozširované podľa želaní a požiadaviek zákazníkov. VIVA založila novú kultúru na čerpacích staniciach, ktorá robí z ich návštevy príjemný odpočinok od hektického každodenného života charakterizovaného dobrou atmosférou, špičkovým produktovým radom a personálom, ktorý je vždy pripravený pomôcť.

Kontakt pre médiá:

Kubus Pro
Adam Parišek, Stredná 21, 821 04 Bratislava, Tel: +421 915 974 899

stránka OMV: http://www.omv.com

Motorové oleje