OMV webstránky
Zavrieť

OMV MaxxMotion Veľká cena SR otvorila sezónu na Slovakia Ringu

Koronakrízou poznačená sezóna motoristických podujatí sa začala na Slovakia Ringu tradičnou augustovou Veľkou cenou SR. Hlavné preteky v rámci Stredoeurópskej trofeje FIA vyhral Miro Konôpka z tímu ARC Bratislava, medzi GT3 sa na najvyšší stupienok vrátil Štefan Rosina vo farbách tímu AutoCentrum Bratislava.

img_VCSR_2_2020

V sobotu v šprinte na 25 minút odštartoval najlepšie Štefan Rosina na Mercedese AMG GT3, no už v prvom kole sa na 1. miesto vrátil prototyp LMP2 Ligier JS P217 Gibson s Mirom Konôpkom za volantom. Ten ovládol Divíziu 5 pred prototypom Norma LMP3 českého tímu JV Racing Sport. 
V Divízii 4 získal prvenstvo Štefan Rosina pred Davidom Vršeckým z Buggyra Zero Millage Racing teamu.


Vo vytrvalostných pretekoch na 1 hodinu vyhral tím ARC Bratislava s posádkou Miro Konôpka. Matej Konôpka, v GT si dominantné víťazstvo vybojoval český tím Buggyra so silnou dvojicou David Vršecký - Tomáš Enge.


V nedeľu sa mená víťazov nemenili: v celkovom poradí prišiel prvý do cieľa Miro Konôpka na Ligieri a v GT kategórii oslávil víťazstvo pálením zadných pneumatík Machánkovho Mercedesu AMG navrátilec na pretekárske trate Štofi Rosina. 

img_VCSR_2020

TCR Eastern Europe ovládol v oboch jazdách Srb Dušan Borkovič na Hyundai i30 N TCR, ktorý nenašiel na 5922 metrov dlhej trati pri Orechovej Potôni konkurenciu.
Vo formulovej Divízii 2 zajazdil najrýchlejšie časy víkendu Paolo Brajnik na Dallare F317, v dramatickom Inter Cars MX-5 Cupe si víťazstvá podelili Dávid Nemček a Jan Filip.


Ďalším veľkým podujatím na okruhu Slovakia Ring bude Svetový pohár cestovných automobilov OMV MaxxMotion FIA WTCR 10. a 11.októbra 2020.

Viac fotografií na www.slovakiaring.sk

*Tlačová správa bola prebratá od www.slovakiaring.sk

Motorové oleje