Skupina OMV www.omv.com Rakúsko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Česká republika www.omv.cz Nemecko www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nórsko www.omv.no Nový Zéland www.omv.nz Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs
Borealis Websites
OMV Gas Websites
Zavrieť

OMV MaxxMotion Veľká cena SR otvorila sezónu na Slovakia Ringu

Koronakrízou poznačená sezóna motoristických podujatí sa začala na Slovakia Ringu tradičnou augustovou Veľkou cenou SR. Hlavné preteky v rámci Stredoeurópskej trofeje FIA vyhral Miro Konôpka z tímu ARC Bratislava, medzi GT3 sa na najvyšší stupienok vrátil Štefan Rosina vo farbách tímu AutoCentrum Bratislava.

V sobotu v šprinte na 25 minút odštartoval najlepšie Štefan Rosina na Mercedese AMG GT3, no už v prvom kole sa na 1. miesto vrátil prototyp LMP2 Ligier JS P217 Gibson s Mirom Konôpkom za volantom. Ten ovládol Divíziu 5 pred prototypom Norma LMP3 českého tímu JV Racing Sport.
V Divízii 4 získal prvenstvo Štefan Rosina pred Davidom Vršeckým z Buggyra Zero Millage Racing teamu.

Vo vytrvalostných pretekoch na 1 hodinu vyhral tím ARC Bratislava s posádkou Miro Konôpka. Matej Konôpka, v GT si dominantné víťazstvo vybojoval český tím Buggyra so silnou dvojicou David Vršecký - Tomáš Enge.

V nedeľu sa mená víťazov nemenili: v celkovom poradí prišiel prvý do cieľa Miro Konôpka na Ligieri a v GT kategórii oslávil víťazstvo pálením zadných pneumatík Machánkovho Mercedesu AMG navrátilec na pretekárske trate Štofi Rosina.

TCR Eastern Europe ovládol v oboch jazdách Srb Dušan Borkovič na Hyundai i30 N TCR, ktorý nenašiel na 5922 metrov dlhej trati pri Orechovej Potôni konkurenciu.
Vo formulovej Divízii 2 zajazdil najrýchlejšie časy víkendu Paolo Brajnik na Dallare F317, v dramatickom Inter Cars MX-5 Cupe si víťazstvá podelili Dávid Nemček a Jan Filip.

Ďalším veľkým podujatím na okruhu Slovakia Ring bude Svetový pohár cestovných automobilov OMV MaxxMotion FIA WTCR 10. a 11.októbra 2020.