OMV webstránky
Zavrieť

OMV pozýva na pretekársky supervíkend

  • Na okruhu SLOVAKIA RING sa počas dvoch dní predstaví špička v Svetovom pohári cestovných vozidiel i v okruhových pretekoch ťahačov
  • Lístky si môžu záujemcovia kúpiť priamo na okruhu alebo cez stránku slovakiaring.sk
  • Na návštevníkov čaká množstvo sprievodných podujatí i autogramiády pretekárov Ivana Jakeša a Maťa Homolu

Bratislava, 14. júna 2017 – Okruh SLOVAKIA RING sa chystá na udalosť, akú ešte nezažil. Počas dvoch dní zažije areál v Orechovej Potôni dva vrcholové šampionáty vo svojej kategórii. Svoju zručnosť si 14. a 15. júla na OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia zmerajú jazdci v čoraz populárnejších pretekoch ťahačov na okruhu. Diváci sa môžu tešiť aj na skutočnú lahôdku - nečakane sa na juhozápad Slovenska vracia aj Svetový pohár cestovných vozidiel WTCR - FIA World Touring Car Cup.

Ako vždy, tam kde je cítiť vôňu kvalitného paliva a počuť rev vyladených motorov, nebude chýbať ani OMV. Vo svojom stánku návštevníkom ponúkne už tradične vynikajúcu kávu, koláčiky i extra porciu zábavy.

„V OMV sme fanúšikmi motoristického športu a preto sa tešíme, že v našom stánku na okruhu privítame aj ostatných priaznivcov kvalitných palív a strhujúcich pretekárskych výkonov,“ hovorí Michaela Kuzmínová, Marketing Manager, OMV. „ Pri chutnej káve a koláčikoch si môžeme spolu vychutnať kvalitný motoristický zážitok,“ dodáva.

Naozaj sa je na čo tešiť: majstrovstvá cestovných vozidiel prešli v ostatných rokoch zmenami a do pravidiel prevzali technické smernice iných mimoriadne obľúbených seriálov. V Orechovej Potôni sa uskutoční šieste z celkovo desiatich podujatí historicky prvej sezóny seriálu WTCR. Bohaté a vyrovnané štartovné pole sľubuje napínavý priebeh od začiatku do konca, čo potvrdzujú aj známe mená, ktoré preteky na SLOVAKIA RING privedú. Predstavia sa aj majstri sveta Yvan Muller, Thed Björk, Rob Huff, Gabriele Tarquini, či obľúbenec divákov Norbert Michelisz. Lákadlom bude aj slovenský pretekár Maťo Homola. V stánku OMV bude zas rozdávať autogramy jeho kolega, pretekár na dvoch kolesách Ivan Jakeš.

Prvotriedny motošport prinesú aj súboje nadupaných monštier v pretekoch ťahačov OMV MaxxMotion Truck Race. Súťaž patrí medzi najobľúbenejšie na svete.

OMV pre návštevníkov prichystala aj novinku: okrem tradične vynikajúcej OMV VIVA kávy si budú môcť dať aj selfieccino - capuccino, na ktorého penu im školený personál vytlačí ich vlastnú podobizeň.

OMV MaxxMotion Truck Race okrem toho ponúkne sprievodné aktivity pre celé rodiny - ukážky školy šmyku, simulátor prevrátenia, detské atrakcie, výstavu nákladnej techniky, off-road jazdy, vstup do nového vojenského múzea či do zvieratkového Malkia Parku.

Lístky na dvojdňové podujatie, ktoré zahŕňa po dvoje pretekov každý deň, si teraz záujemcovia môžu zakúpiť online cez stránku slovakiaring.sk alebo priamo na mieste. V cene lístka je aj vstup na paddock - parkovisko pretekárskych strojov.

Informácie o spoločnosti:

OMV Slovensko, s.r.o.

Spoločnosť OMV vstúpila na slovenský trh v roku 1991. OMV Slovensko sídli v Bratislave a s 91 čerpacími stanicami má na Slovensku 18 % podiel na trhu. Čerpacie stanice OMV sú multifunkčnými centrami služieb - čerpacími stanicami pre ľudí i vozidlá. Zákazníci OMV majú k dispozícii palivá, mazivá i umývacie služby; 60 obchodov VIVA navyše ponúka ľahké jedlá, občerstvenie a širokú škálu ďalších služieb. Spoločnosť OMV Slovensko priamo zamestnáva 180 ľudí a prostredníctvom svojej siete čerpacích staníc vytvorila 966 pracovných miest.

Viac informácií nájdete na www.omv.sk.

OMV Aktiengesellschaft

OMV je výrobcom a predajcom ropy a zemného plynu, inovatívnych energetických riešení a petrochemických riešení vyššej kategórie - a to všetko zodpovedným spôsobom. S predajmi v rámci skupiny 20 miliárd eur a približne 20 700 zamestnancami v roku 2017 je OMV Aktiengesellschaft jednou z najväčších obchodovateľných priemyselných spoločností Rakúska. V rámci prieskumného a produkčného segmentu má OMV silné postavenie v Rumunsku a v Rakúsku a vyrovnané medzinárodné portfólio s ďalšími kľúčovými oblasťami v Severnom mori, na Blízkom východe, v Afrike a v Rusku. Denná ťažba v roku 2017 dosiahla v priemere 348-tisíc barelov denne. V segmente rafinácie OMV prevádzkuje tri rafinérie s kapacitou spracovania 17,8 miliónov ton ročne. Ku koncu roka 2017 prevádzkovala viac ako 2000 čerpacích staníc v 10 krajinách. OMV prevádzkuje aj sieť plynovodov v Rakúsku a plynové zásobníky v Rakúsku a Nemecku. V roku 2017 dosiahol objem predaja plynu 113 TWh.

Motorové oleje