OMV webstránky
Zavrieť
amalka_3_1_img_sk

Amálka ďakuje za pomoc

Stuhnuté nôžky, nepohyblivé ruky, neustále rehabilitácie a bolesti. Už takmer štvorročná Amálka Fridmanová trpí vážnou chorobou pohybového ústrojenstva, ku ktorej sa pridali ďalšie diagnózy. Usmievavé dievčatko musí každý deň viackrát cvičiť a to nielen doma, ale aj v špecializovaných liečebných zariadeniach. Amálka od narodenia podstúpila viacero zložitých operácií a ďalšie ju ešte čakajú. Šancu, že raz bude vedieť svojich rovesníkov dobehnúť - aj doslova - že dokáže samostatne stáť, chodiť a používať ruky, jej však zvyšujú dobrí ľudia. Vďaka zbierke medzi zákazníkmi OMV a príspevku samotnej spoločnosti môžu Amálkini rodiča počítať s viac ako 18 -tisíc eurami.

„Som šokovaná, šťastná, uveličená a zároveň plačem od radosti. Aj manžel, keď sa túto správu dozvedel, zo seba najskôr nevedel nič dostať,“ netajila dojatie Amálkina mama, keď sa dozvedela o štedrosti zákazníkov OMV a samotnej spoločnosti. „Je to pre nás veľmi oslobodzujúce. Konečne nemusíme mať myseľ zamestnanú zháňaním peňazí na liečbu a rehabilitácie. To, čo OMV spolu s ľuďmi pre nás urobili, je nepredstaviteľne úžasné.“

Amálka sa narodila s diagnózou Arthrogryposis multiplex, čo znamená, že má stuhnuté kĺby rúk a nôh v skrčenom postavení. Okrem toho trpí ďalšími postihnutiami pohybového ústrojenstva – život jej komplikujú golfové nožičky, vykĺbené bedrá, skolióza, nefunkčná ľavá ruka či zlomené stehenné kosti. Ťažká diagnóza pritom nijako neovplyvňuje jej vnímanie ani inteligenciu. Amálka ako všetky deti v jej veku túži po pohybe a hrách; pozná ich postupy, no nemôže uchopiť hračky, ovláda princíp chôdze, no nemôže vykročiť. Namiesto toho musí cvičiť. Šesťkrát do týždňa rehabilituje svoje kĺbiky doma, päťkrát navštevuje špecializované rehabilitačné zariadenia, pravidelne chodí plávať a denne sa venuje rôznym terapiám. Napriek tomu sú jej jedinou nádejou na plnohodnotný život operácie. Niekoľko ich už absolvovala v Rakúsku, ďalšie na ňu čakajú.

Amálke na terapie a liečbu prispievajú dobrí ľudia. Sú medzi nimi aj tisíce zákazníkov OMV, ktorí využili možnosť podarovať svoje vernostné body z programu OMV SMILE & DRIVE. Amálkinej rodine s pokrytím nákladov na operácie a rehabilitácie pomáha aj iniciatíva samotnej spoločnosti - OMV sa rozhodla počas jedného mesiaca na svojich čerpacích staniciach servírovať "Kávu s dobrým úmyslom" a venovať za každú objednanú čerstvo pripravenú kávu Amálke 5 centov.

„Som šťastná, že nám OMV takto pomohla, no najmä z toho, ako zapojila bežných ľudí. Dáva mi to nádej pre budúcu integráciu a inklúziu Amálky do spoločnosti, pretože ak boli ľudia v takej miere ochotní pomôcť a podeliť sa o svoje body, prijatie našej dcérky medzi seba už bude prirodzené. Pretože o to nám rodičom ide v prvom rade – o kvalitný život v spoločnosti,“ hovorí pani Fridmanová.

Aj naďalej je možné darovať OMV SMILE & DRIVE body pre Amálku a to prostredníctvom aplikácie, priamo na čerpacej stanici alebo online.

Vedenie spoločnosti OMV vyberá do programu "Darovania bodov" organizácie a jednotlivcov, u ktorých OMV usúdi, že pomoc vo forme bodov by mohla prispieť k zvýšeniu ochrany životného prostredia alebo zlepšeniu kvality života obdarovaných.

DARUJME BODY SPOLOČNE!

POMÁHAŤ MÁ ZMYSEL!

Viete, že rodina onkologického pacienta precestuje kvôli liečbe aj tisíce kilometrov?
Liečba zákerných ochorení je nielen psychicky, ale aj finančne veľmi náročná. Neustále cestovanie, doplnková liečba aj vitamíny sú veľmi drahé. Mnohým rodinám sa obráti život naruby a dostanú sa kvôli chorobe nečakane do finančných problémov. DOBRÝ ANJEL je tu preto, aby týmto rodinám pomáhal.
Darujte ľubovoľný počet bonusových bodov OMV SMILE & DRIVE Systému DOBRÝ ANJEL. Všetky finančné prostriedky získané za bonusové body zašle DOBRÝ ANJEL do posledného centu rodinám, ktoré bojujú so zákernou chorobou. Hodnota darovaných bodov sa prepočítava na konci každého mesiaca podľa celkového počtu nazbieraných bodov. O celkovej darovanej hodnote vás budeme pravidelne informovať v rámci mesačného newslettra a na webstránke www.omv.sk.

Kde a ako môžete darovať bonusové body OMV SMILE & DRIVE?

  • Cez váš online účet
  • Po prihlásení stačí vybrať možnosti Odmeny a Darovanie bodov a vyplniť počet bodov, ktoré chcete darovať. Ak si nepamätáte prihlasovacie údaje, kontaktujte zákaznícke centrum OMV SMILE & DRIVE (0850 900 668, smile-and-drive.sk@omv.com). Vo vašom online účte môžete darovať body jednorázovo, alebo si môžete nastaviť pravidelné mesačné darovanie, aby ste mohli zažívať dobrý pocit každý mesiac.
  • Cez mobilnú aplikáciu OMV SMILE & DRIVE – kde veľmi jednoducho z ponuky vyberiete Systém DOBRÝ ANJEL a navolíte počet bonusových bodov, ktoré chcete darovať.

Vedenie spoločnosti OMV vyberá do programu "Darovania bodov" organizácie a jednotlivcov, u ktorých OMV usúdi, že pomoc vo forme bodov by mohla prispieť k zvýšeniu ochrany životného prostredia alebo zlepšeniu kvality života obdarovaných.

Prvý OMV sustainability event na Slovensku

SK Sustainability event spolocna fotka 4-3

Sme súčasťou života mestskej štvrte, kde sídlime.

Spoločensko zodpovedné aktivity by nemali byť len módnym trendom, ale prístupom celej spoločnosti k prostrediu kde žijeme. Firmy by sa k mestským častiam, kde pôsobia nemali správať len ako nájomníci, ktorí si za svoje miesto zaplatia, ale mali by sa stáť aktívnym členom spoločenstva. Buduje to nielen image spoločnosti navonok, ale aj smerom do vnútra, k zamestnancom.

Preto sme sa aj my v spoločnosti OMV Slovensko rozhodli zorganizovať nás prvý sustainibility event. Rozhodnutie o tom, akú oblasť podporíme a aké činnosti budeme realizovať sme dali do rúk zamestnancom. Cez online platformu mohli nielen hlasovať za uvedené spoločensko zodpovedné aktivity, ale aj pridávať nové návrhy a hľadať tak pre ich realizáciu podporu. 

Víťazným návrhom sa stal projekt zlepšenia kvality životného prostredia a v súčinnosti s Miestnym úradom Petržalka sme plánovali vyčistiť okolie cyklochodníka pri Chorvátskom ramene Dunaja, pretínajúceho Petržalku. Ide o miesto, ktoré je u obyvateľov Petržalky obľúbené na rekreačný beh, cyklistiku, ale aj na prechádzky s deťmi. Jeho údržba sa však zanedbáva, a preto potenciál tohto miesta zostával nenaplnený.

Našim cieľom bolo vyčistiť rameno Dunaja nie len od odpadkov, ale celé prostredia aj skultúrniť a vyčisť ho od buriny a prerastených drevín. Prvý termín bol naplánovaný na pondelok 9. septembra poobede. Avšak vzhľadom na nepriazeň počasia musel byť presunutý na piatok 13-teho. Poobede sme sa stretli priamo na mieste, rozdali si náhradné tričká, pracovné pomôcky a prirodzene sa rozdelili do skupín podľa náročnosti práce. Čakal na nás komplexný projekt čistenia chodníka, ktorý zahŕňal vypilovanie prerastených kríkov, odstraňovanie buriny rastúcej pri okraji, ako aj finálne dočistenie chodníka od zeminy a odpadkov. Pomôcť nám prišla aj Janka z Upracme si Petržalku, ktorá má s podobnými aktivitami bohaté skúsenosti. Odvoz odpadu z dohodnutého miesta následne zabezpečili verejnoprospešné služby Petržalka.

SK Sustainability event fotka pred 4-3
SK Sustainability event fotka po 4-3

Práca to nebola úplne jednoduchá, ale o to viac nás tešilo, že za sebou zanechávame čistejší a bezpečnejší chodník pre obyvateľov. Napriek poverčivému dátumu celá akcia dopadla podľa očakávaní a my v OMV Slovensko sa už teraz tešíme na jej pokračovanie. 

Gernot Gollner 
Retail manager 
OMV Slovensko
 

Motorové oleje