Kontakt
OMV webstránky
OMV webstránky
OMV Websites
Skupina OMV www.omv.com Rakúsko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Česká republika www.omv.cz Nemecko www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nórsko www.omv.no Nový Zéland www.omv.nz Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs
Borealis Websites
Borealis Group www.borealisgroup.com
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakúsko www.omv-gas.at Nemecko www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Holandsko www.omv-gas.nl
Zavrieť

Prvý OMV sustainability event na Slovensku

Sme súčasťou života mestskej štvrte, kde sídlime.

Spoločensko zodpovedné aktivity by nemali byť len módnym trendom, ale prístupom celej spoločnosti k prostrediu kde žijeme. Firmy by sa k mestským častiam, kde pôsobia nemali správať len ako nájomníci, ktorí si za svoje miesto zaplatia, ale mali by sa stáť aktívnym členom spoločenstva. Buduje to nielen image spoločnosti navonok, ale aj smerom do vnútra, k zamestnancom.

Preto sme sa aj my v spoločnosti OMV Slovensko rozhodli zorganizovať nás prvý sustainibility event. Rozhodnutie o tom, akú oblasť podporíme a aké činnosti budeme realizovať sme dali do rúk zamestnancom. Cez online platformu mohli nielen hlasovať za uvedené spoločensko zodpovedné aktivity, ale aj pridávať nové návrhy a hľadať tak pre ich realizáciu podporu. 

Víťazným návrhom sa stal projekt zlepšenia kvality životného prostredia a v súčinnosti s Miestnym úradom Petržalka sme plánovali vyčistiť okolie cyklochodníka pri Chorvátskom ramene Dunaja, pretínajúceho Petržalku. Ide o miesto, ktoré je u obyvateľov Petržalky obľúbené na rekreačný beh, cyklistiku, ale aj na prechádzky s deťmi. Jeho údržba sa však zanedbáva, a preto potenciál tohto miesta zostával nenaplnený.

Našim cieľom bolo vyčistiť rameno Dunaja nie len od odpadkov, ale celé prostredia aj skultúrniť a vyčisť ho od buriny a prerastených drevín. Prvý termín bol naplánovaný na pondelok 9. septembra poobede. Avšak vzhľadom na nepriazeň počasia musel byť presunutý na piatok 13-teho. Poobede sme sa stretli priamo na mieste, rozdali si náhradné tričká, pracovné pomôcky a prirodzene sa rozdelili do skupín podľa náročnosti práce. Čakal na nás komplexný projekt čistenia chodníka, ktorý zahŕňal vypilovanie prerastených kríkov, odstraňovanie buriny rastúcej pri okraji, ako aj finálne dočistenie chodníka od zeminy a odpadkov. Pomôcť nám prišla aj Janka z Upracme si Petržalku, ktorá má s podobnými aktivitami bohaté skúsenosti. Odvoz odpadu z dohodnutého miesta následne zabezpečili verejnoprospešné služby Petržalka.

Práca to nebola úplne jednoduchá, ale o to viac nás tešilo, že za sebou zanechávame čistejší a bezpečnejší chodník pre obyvateľov. Napriek poverčivému dátumu celá akcia dopadla podľa očakávaní a my v OMV Slovensko sa už teraz tešíme na jej pokračovanie. 

Gernot Gollner 
Retail manager 
OMV Slovensko
 

DARUJME BODY SPOLOČNE!

POMÁHAŤ MÁ ZMYSEL!

Viete, že rodina onkologického pacienta precestuje kvôli liečbe aj tisíce kilometrov?
Liečba zákerných ochorení je nielen psychicky, ale aj finančne veľmi náročná. Neustále cestovanie, doplnková liečba aj vitamíny sú veľmi drahé. Mnohým rodinám sa obráti život naruby a dostanú sa kvôli chorobe nečakane do finančných problémov. DOBRÝ ANJEL je tu preto, aby týmto rodinám pomáhal.
Darujte ľubovoľný počet bonusových bodov OMV SMILE & DRIVE Systému DOBRÝ ANJEL. Všetky finančné prostriedky získané za bonusové body zašle DOBRÝ ANJEL do posledného centu rodinám, ktoré bojujú so zákernou chorobou. Hodnota darovaných bodov sa prepočítava na konci každého mesiaca podľa celkového počtu nazbieraných bodov. O celkovej darovanej hodnote vás budeme pravidelne informovať v rámci mesačného newslettra a na webstránke www.omv.sk.

Kde a ako môžete darovať bonusové body OMV SMILE & DRIVE?

  • Cez váš online účet
  • Po prihlásení stačí vybrať možnosti Odmeny a Darovanie bodov a vyplniť počet bodov, ktoré chcete darovať. Ak si nepamätáte prihlasovacie údaje, kontaktujte zákaznícke centrum OMV SMILE & DRIVE (0850 900 668, smile-and-drive.sk@omv.com). Vo vašom online účte môžete darovať body jednorázovo, alebo si môžete nastaviť pravidelné mesačné darovanie, aby ste mohli zažívať dobrý pocit každý mesiac.
  • Cez mobilnú aplikáciu OMV SMILE & DRIVE – kde veľmi jednoducho z ponuky vyberiete Systém DOBRÝ ANJEL a navolíte počet bonusových bodov, ktoré chcete darovať.

Vyhľadávač čerpacích staníc

Motorové oleje