OMV webstránky
Zavrieť
MM_korozia_img_sk

OMV MaxxMotion Diesel

Výberom správneho paliva investujete do predĺženia životnosti Vášho vozidla. Pravidelné používanie prémiových palív OMV MaxxMotion s jedinečnou technológiou ACTIVEFLOW™, umožňuje udržiavať výkon Vášho motora a z dlhodobého hľadiska pomáha jeho čistému chodu.

Jednou z výhod, ktorú umožňuje exkluzívna technológia ACTIVEFLOW™ je, že vytvára ochrannú vrstvu na kovových povrchoch motora, čím ochraňuje pred koróziou, zabezpečuje ochranu celého palivového systému a tým predlžuje životnosť motora. Technológia je vhodná pre všetky typy motorov.

Čo môže spôsobiť korózia?

Korózia, teda hrdza, vedie k postupnému znehodnocovaniu kovových povrchov. Málokto vie, že sa to môže týkať nielen karosérie auta, ale aj palivového systému. Koróziu v motore môže spôsobiť vlhkosť alebo iné nečistoty, ktoré sa cez palivovú nádrž dostanú do palivového systému vozidla. Následne môže zasiahnuť všetky kovové časti palivového systému auta.

Rozhodujúce výhody OMV MaxxMotion Performance Diesel*:

  • Dlhšia životnosť motora
  • Maximálny výkon
  • Ochrana pred koróziou
  • Efektívne spaľovanie
  • Menej emisií

MaxxMotion Diesel odstraňuje usadeniny z dieselových vstrekovačov a zabraňuje novému znečisteniu. Vďaka tomu podáva váš motor maximálny výkon, ktorý zostáva zachovaný počas trvalého používania.

Nový OMV MaxxMotion Performance Diesel má vyššie cetánové číslo ako bežné dieselové palivá. Čím vyššie je cetánové číslo, tým je palivo zápalnejšie. S cetánovým číslom 53 zaisťuje MaxxMotion Diesel vynikajúcu zápalnosť a efektívnejšie spaľovanie. Čistí váš motor a udržuje ho v čistote tým, že z neho odstraňuje usadeniny a zabraňuje vzniku nových nečistôt. Vďaka tomu sa využíva plný výkon motora, viac energie sa premieňa na pohonnú silu a maximalizuje sa akcelerácia.

Cetánové číslo motorovej nafty má priamy vplyv na dobu oneskorenia zapaľovania. Vysoké cetánové číslo našej nafty OMV MaxxMotion Diesel zaisťuje rýchlejšie zapaľovanie pre úplnejší spaľovací proces a nižší tlak vo valci vo vašom motore. Výsledkom je, že váš motor beží veľmi ticho, rovnomerne a s menšími vibráciami.

Naša nafta OMV MaxxMotion Performance Diesel zabraňuje vzniku korózie súvisiacej s palivom na častiach motora, vo vstrekovacom systéme a v nádrži. Tým aj predlžuje životnosť vášho motora.

Naša motorová nafta OMV MaxxMotion Performance Diesel produkuje menej emisií ako bežné dieselové palivá, pretože jej dlhodobé používanie zaisťuje čistejší motor a lepšie spaľovanie.

*Účinky paliva MaxxMotion Performance Diesel sú ovplyvnené aj vozidlom, správaním vodiča a technickým stavom motora a sú založené na porovnaní so štandardnými palivami bez aditív, ktoré spĺňajú minimálne požiadavky podľa slovenských noriem kvality paliva STN EN 590. 

Podrobnejšie technické informácie o palivách nájdete TU.

Motorové oleje