OMV webstránky
Zavrieť
2022_CW_old_3ku1_img_sk

Autoumyvárka OMV TOP Wash

Autoumyvárky OMV TOP Wash sú integrované systémy na automatizované alebo samoobslužné umývanie vozidiel.

  • Jednotná programová štruktúra našich umývacích zariadení v kombinácii s optimalizáciou technických štandardov zaručuje vynikajúcu kvalitu umytia s využitím najvyššej úrovni technológie.
  • Ľahká manipulácia robí z našich umývacích systémov užívateľsky príjemnú a komplexnú starostlivosť o vozidlo. Tieto systémy umožňujú rýchle a ľahké umytie. 
  • Starostlivo vyberané prémiové produkty v kombinácii s dokonale zostavením umývacím procesom vytvárajú mimoriadnu kvalitu umytia s vysokým leskom.  
  • Neustále monitorujeme, testujeme a integrujeme inovatívny vývoj v oblasti umyváreň automobilov, ako aj ďalších služieb.

Prečítajte si viac o výhodách moderných autoumyvárok - CHCEM VEDIEŤ VIAC.

Umývacie linky OMV poskytnú vášmu vozidlu šetrné a dôkladné umytie. To zaručuje naša jednotná a optimalizovaná tvorba programov a neustále kontrola kvality. Top starostlivosť OMV rozžiari vaše vozidlo. Otestujte nás, radi Vás o tom presvedčíme.

  • Intenzívne umytie: Kefy z penového materiálu s hladkým neporéznym povrchom odpudzujú vodu a špinu, čo zabezpečí, že voda a šampón zostávajú dostatočný čas na povrchu vozidla. Takto sa zabezpečí optimálne pôsobenie povrchu kefy na lak s výnimočným a zároveň šetrným umývacím výsledkom.
  • Intenzívne leštenie: Kefy, svojim hladkým a mäkkým povrchom, umožňujú zaleštenie vosku do pórov laku a dodajú vášmu vozidlu ešte väčší lesk a vašej farbe ešte väčšiu sviežosť.
  • Intenzívna ochrana: Použitý vosk dodá povrchu vozidla dlhodobú ochranu laku a ošetruje všetky plastové diely.

Zoznam čerpacích staníc OMV Slovensko s autoumývarkou TOP Wash (PDF, 428,7 KB)

Pozrite si video redakcie Topspeed.sk zo zákulisia našich OMV TOP Wash TU.

Upozornenie: Nevstupujte do haly a nevystupujte z vozidla po spustení programu. Pred vjazdom do linky odstráňte z vozidla odnímateľné zariadenia a nasledujte inštrukcie pre dokonalé umytie uvedené na vstupe do haly do autoumyvárky.
 

Na našich umývacích linkách si môžete vybrať z týchto základných programov:

Program TOP 

Program TOP zabezpečí komplexnú starostlivosť o vaše vozidlo. Program kombinuje umytie karosérie a podvozku spolu s aplikáciou penového vosku TOP WAX. Ten je nanášaný na karosériu vo forme peny, čo umožňuje jeho zaleštenie. Týmto spôsobom vosk vytvára na povrchu vozidla uniformný film a vypĺňa drobné defekty laku, čím je zabezpečená dlhodobá ochrana laku a vysoký lesk.

Program odporúčame využívať raz mesačne. Pri pravidelnom využívaní programu TOP zabezpečíte dlhodobú stabilitu kvality laku a ochranu podvozku. 

V prvom kroku programu je na vozidlo dvakrát nanesená aktívna pena, ktorá zabezpečí oddelenie prachu a drobných nečistôt od karosérie. Aktívna pena taktiež podporuje rozpúšťanie solí. Na našich najnovších umývacích linkách je v tomto kroku nanesená aj špeciálna chémia na disky kolies. 

Následne je vozidlo predumyté vysokým tlakom, čím sa opláchne aktívna pena spolu s uvoľnenými nečistotami, ale aj tými, ktoré sú pevne prichytené na karosérii. Takto predumyté vozidlo je zbavené abrazívnej nečistoty. V ďalšom kroku prebieha umytie vozidla kefami so šampónom, umytie podvozku a diskov kolies. Na vozidlo je následne nanesený tekutý vosk a penový TOP WAX, ktorý je zaleštený pomocou kief. V poslednom kroku prebieha sušenie vozidla s dvojnásobným sušením zadnej časti vozidla.

TIP: Leštiaci prostriedok s vodoodpudivým efektom (High Shine conservation):
K programu TOP je možné si dokúpiť aj aplikáciu špeciálneho vosku, ktorý vytvára hydrofóbny vrstvu na karosérii a oknách. Aplikácia tohto prostriedku zabezpečí lepšie stekanie špinavej vody z karosérie a dažďových kvapiek, ktoré môžu zanechať fľaky. Efekt pretrváva aj po umytí a vysušení auta, čiže aj pri prípadných dažďoch. 


Program PRO

Intenzívne umytie spolu s aplikáciou tekutého vosku dodá lesk a predĺženie ochrany povrchu karosérie vozidla proti vplyvom počasia a nečistôt z ciest. 

Program odporúčame na priebežne umytie vozidla. 

V prvom kroku programu je na vozidlo dvakrát nanesená aktívna pena, ktorá zabezpečí oddelenie prachu a drobných nečistôt od karosérie. Aktívna pena taktiež podporuje rozpúšťanie solí.

Následne je vozidlo predumyté vysokým tlakom, čím sa opláchne aktívna pena spolu s uvoľnenými nečistotami, ale aj tými, ktoré sú pevne prichytené na karosérii. Takto predumyté vozidlo je zbavené abrazívnej nečistoty. 

V ďalšom kroku prebieha umytie vozidla kefami so šampónom, umytie podvozku a diskov kolies. Na vozidlo je následne nanesený tekutý vosk. V poslednom kroku prebieha sušenie vozidla s dvojnásobným sušením zadnej časti vozidla.


Program ECO

Program je zameraný na ekonomické, rýchle ale kvalitné umytie karosérie vozidla. 

Program odporúčame na rýchle umytie vozidla po dlhej jazde alebo na zmytie prachu, prípadne piesku z karosérie.

V prvom kroku programu je na vozidlo nanesená aktívna pena, ktorá zabezpečí oddelenie prachu a drobných nečistôt od karosérie. Aktívna pena taktiež podporuje rozpúšťanie solí. 

Následne je vozidlo predumyté vysokým tlakom, čím sa opláchne aktívna pena spolu s uvoľnenými nečistotami, ale aj tými, ktoré sú pevne prichytené na karosérii. Takto predumyté vozidlo je zbavené abrazívnej nečistoty.

V ďalšom kroku prebieha umytie vozidla kefami so šampónom a diskov kolies. V poslednom kroku prebieha sušenie vozidla.


Upozornenie: Pri využití autoumyvárky dodržiavajte inštrukcie uvedené na vstupe do haly. Nevstupujte do haly a nevystupujte z vozidla po spustení programu. Pred vjazdom do linky odstráňte z vozidla odnímateľné zariadenia a nasledujte návod pre dokonalé umytie uvedené na budove autoumyvárky. 
 

Umytie vozidla v našich samoobslužných boxoch je skvelé pre všetky druhy vozidiel i potrieb zákazníkov. U silne znečistených vozidiel je možné vysokotlakovým umytím umyť prahy či disky, kefou odstrániť aj zaschnutú špinu. Kombinácia aktívnej peny a vysokotlakovej aplikácie vody ľahko odstránite bežnú špinu. Záverečná aplikácia vosku zaistí krásny lesk.

Pri umývaní vozidla na samoobslužných boxoch sa riaďte inštrukciami, ktoré sú umiestnené v boxoch na konkrétnych čerpacích staniciach. 

Pre čo najlepší výsledok odporúčame dodržiavať tieto zásady:

Postupovať systematicky: Každý umývací krok začíname na rovnakom mieste, napríklad pri ľavom prednom kolese. Následne postupujeme okolo vozidla v približne metrových úsekoch a dôsledne aplikujeme program, až kým sa nevrátime na miesto, kde sme začínali.

S chémiou od spodnej časti smerom hore: Kroky programu, ktoré obsahujú chémiu, ako napríklad aktívna pena, vysokotlakové umytie so šampónom, umytie kefou, aplikujeme na vozidlo od spodnej časti smerom nahor. Takto zabezpečíme, že na najšpinavších častiach vozidla bude čistiaca chémia pôsobiť najdlhšie.

Oplachujeme z hora smerom dole: Pri finálnom oplachovaní osmotickou vodou alebo pri aplikácii vosku začíname na streche vozila a postupne oplachujeme smerom nadol. Týmto spôsobom najefektívnejšie vozidlo opláchneme od čistiacich prostriedkov a zabezpečíme si lesklý a čistý povrch.

Dodržujte správnu vzdialenosť: Pri vysokotlakovom umývaní dodržujte vzdialenosť dýzy od karosérie aspoň 20 centimetrov. Pri aplikácii aktívnej peny, oplachu osmotickou vodou alebo aplikácii vosku dodržujte vzdialenosť dýzy od karosérie ideálne 1 meter.

Zoznam čerpacích staníc OMV Slovensko so samoobslužnými boxami TopWash

Upozornenie: Pri čistení prúd nesmerujte pištoľ na ľudí. Chémia používaná v samoobslužných boxoch je maximálne účinná a zároveň šetrná k životnému prostrediu. Používanie vlastných čistiacich prostriedkov je v areáli zakázané! V priestoroch haly nečistite motor, pohybujte sa opatrne nakoľko sa pohybujete v mokrom priestore. 
 

Pre komplexné vyčistenie vozidla nielen zvonka ale aj zvnútra sme pre našich zákazníkov pripravili aj rôzne doplnkové služby, ktoré neustále rozširujeme.

Vysávače

Vaše vozidlo môže byť krásne čisté aj zvnútra. Už žiadne omrvinky či chlpy vašich domácich miláčikov. Využite samoobslužné vysávače pre dokonalé vyčistenie interiéru. 

Zoznam čerpacích staníc OMV Slovensko so samoobslužnými vysávačmi (PDF, 425,7 KB)

Odmuškovače

Samoobslužné odmuškovače napomáhajú účinne odstraňovať hmyz a iné nečistoty z karosérie vášho vozidla, zároveň sa jeho nanesením zlepšuje následné čistenie diskov a kolies. Samoobslužné odmuškovače sa používajú pred vjazdom do autoumyvárky pred spustením zvoleného programu. Pri aplikácii nasledujte návod pre efektívny výsledok.

Zoznam čerpacích staníc OMV s odmuškovačom (PDF, 398,3 KB)

Čistenie rohoží

Rohože sú dôležitou súčasťou každého interiéru vozidla. Využite oklepávače na lepšie vyčistenie rohoží umiestnené pri vysávačoch či držiaky umiestnené v samoobslužných boxoch.
 

Prostredníctvom špeciálnych opatrení robíme na našich TOP Wash linkách všetko pre ochranu životného prostredia.

Najmodernejšie kanalizačné a separačné zariadenia zaručujú, že zvyškové látky po ošetrení vozidiel budú zlikvidované ekologicky. Nečistoty z cesty alebo zvyšky asfaltu odstraňujeme v zmysle platných predpisov.

Vďaka recyklácii vody, ktorú na našich autoumyvárkach využívame, spotrebujeme až o 90% menej čerstvej vody. Na jedno umytie si spotrebuje linka približne 20 litrov čerstvej vody namiesto 200 litrov.
Pre porovnanie, jedno pranie bielizne v domácnosti v bežnej práčke, spotrebuje až okolo 40 litrov čerstvej vody.

Používame len šetrné a nezávadné čistiace prostriedky (preto nie je dovolené v priestoroch umyvárky používať vlastné čistiace prostriedky).

Optimalizujeme a redukujeme spotrebu elektrickej energie. Naše umývacie programy boli zostavené so zameraním sa redukciu spotreby elektrickej energie pri zachovaní výnimočných umývacích výsledkov.
 

 

Motorové oleje