OMV webstránky
Zavrieť
img_VIVA-A-GUATEMALA_3_ku_1_SK

Naše druhy kávy

Originál Guatemala – 100% Arabica

Guatemala, ako krajina pôvodu našej novej kávy,  sa vyznačuje rôznymi klimatickými zónami a krajinou s bohatou flórou a faunou. Pravdepodobne najväčším krajinným prvkom je viac ako 30 sopiek, z ktorých niektoré sú stále aktívne. Úrodná a na živiny bohatá pôda na sopečných svahoch ponúka ideálne podmienky na rozkvet kávovníka. Kávy z oblasti Antigua sú veľmi komplexné a prekvapujú rôznymi nuansami.

Arabica Originál Guatemala, ktorú nájdete na vybraných čerpacích staniciach OMV, sa vyznačuje orieškovou chuťou s tónmi orechov, ovocia a čokolády. Telo chuti je vláčne a stredne silné s osviežujúcou kyslosťou, doladené jemným pražením pre dosiahnutie zamatovo vláčneho, ale intenzívneho zážitku z kávy.

Jej osviežujúcu chuť s orieškovými tónmi si najviac vychutnáte v malých nemliečnych kávach ako je ristretto alebo espresso.

Čerpacie stanice s Guatemalou (PDF, 198,1 KB)

Viva Selection

Viva Selection je na OMV už tradičná zmes 20% Robusty a 80% Arabici, ktorá si za roky našla veľa priaznivcov. Zmes Viva Selection spája to najlepšie z oboch druhov káv v starostlivo určenom pomere.

Arabica dodáva zmesi výraznú arómu a šťavnatosť. Zatiaľ čo, Robusta ju dopĺňa o plnšiu, viac horkú zemitú chuť a vďaka vyššiemu obsahu kofeínu dodáva vašej šálke kávy silu, ktorá vás nabudí nie len počas dlhých ciest.

Práve vďaka tomuto dokonalému súladu chutí, oceníte jej kvality v mliečnych aj nemliečnych kávach.

Motorové oleje