Kontakt
OMV webstránky
OMV webstránky
OMV Websites
OMV www.omv.com/en Rakúsko www.omv.at/de-at Bulharsko www.omv.bg/bg-bg Česká republika www.omv.cz/cs-cz Nemecko www.omv.de/de-de Maďarsko www.omv.hu/hu-hu Nórsko www.omv.no/no-no Nový Zéland www.omv.nz/en-nz Rumunsko www.omv.ro/ro-ro Srbsko www.omv.co.rs/sr-rs Rusko www.omv.ru Slovinsko www.omv.si/sl-si Tunisko www.omv.tn/ar-tn Turecko www.omv.com.tr United Arab Emirates www.omv.ae/en-ae
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakúsko www.omv-gas.at Nemecko www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Holandsko www.omv-gas.nl
Zavrieť

Naftové palivá OMV

Našim konečným zákazníkom ponúkame okrem štandardnej nafty OMV Diesel EN 590 aj prémiové produkty OMV Diesel Plus a OMV Diesel Clean Tech. Presvedčte sa sami o ich výhodách:

  • vyrobené a testované podľa vyšších štandardov kvality OMV,
  • selektívny prístup pri použití FAME,
  • osvedčený výkonný balík aditív.

Dokonalá ochrana pre Vaše motory

Ziskovosť Vášho podnikania môžete podstatne zlepšiť  vďaka dlhej  a neprerušovanej dobe prevádzky Vašich vozidiel a strojov: Vysoko kvalitná pohonná hmota chráni motory a agregáty pred usadeninami.  Presne to Vám poskytnú naše vysoko výkonné výrobky OMV Diesel Plus a OMV Diesel CleanTech.

Vaša Výzva

Vaše vozidlá, Vaše stroje sú počas roka v prevádzke od 3  000 do 8 000 hodín. Pohonné hmoty, údržba a výmena opotrebovaných motorov sú aj kvôli takto spôsobeným výpadkom príčinou vysokých nákladov.

Naše riešenie

Lacnejšia nafta znižuje náklady len povrchne, strednodobo sa Vám pre nižšiu spotrebu a lepšiu ochranu motora viac vyplatí lepšia pohonná hmota. OMV Diesel Plus a OMV Diesel CleanTech maximalizujú výkon  motora. Obsahujú výkonný balík aditív, ktorý zabraňuje vzniku usadenín vo vstrekovacom systéme (Keep clean-Effekt) a zabezpečuje zlepšenú ochranu pred opotrebením a protikoróznu ochranu v celom palivovom systéme. To znamená aj menšiu spotrebu a nižšie emisie. A naše Extra-Plus pre Vás: už pri čerpaní paliva získavate čas, pretože naše protipenové aditíva zabraňujú nadmernému peneniu.

Pridaná hodnota pre Váš motor

Naše naftové palivá pomáhajú udržiavať palivový systém čistý, optimalizujú výkonnosť motora a súčasne znižujú spotrebu paliva a emisie. Životnosť Vášho motora sa zvýši, znížia sa Vaše náklady na údržbu, budete menej často zastavovať kvôli doplneniu paliva, skrátka budete jazdiť oveľa hospodárnejšie.

Prehľad výhod naftových palív OMV

  OMV Diesel EN 590 OMV Diesel Plus OMV Diesel CleanTech
V celom rozsahu plnia požiadavky normy EN 590, ako aj požiadavky národných predpisov a predpisov Euro 5 a Euro 6

+

+

+

Vyrobené a skúšané podľa štandardov kvality spoločnosti OMV

+

+

+

Čistiaci účinok: zabraňuje vzniku usadenín vo vstrekovacom systéme

 

+

+

Ochrana proti korózii: predlžuje životnosť palivového systému

 

+

+

Ochrana proti peneniu paliva: skracuje dobu naplnenia palivovej nádrže

 

+

+

Nižšia spotreba pri maximálnom výkone motora

 

+

+

Špeciálna nafta: ide o zdokonalenú základnú naftu

 

 

+

Čistiaci účinok: odstraňuje usadeniny vyskytujúce sa vo vstrekovacom systéme

 

 

+

Filtrovateľná do teploty – 35 °C (Cold Filter Plugging Point)

 

 

+

 

Zloženie naftového paliva

Naša základná nafta sa vyrába a skúša podľa najvyšších štandardov kvality spoločnosti OMV. V kombinácii s FAME spĺňa minimálne požiadavky normy EN 590.

FAME (metylester mastných kyselín), tiež známy ako bionafta, sa získava esterifikáciou rastlinných a živočíšnych tukov. Vďaka viac ako 10-ročným skúsenostiam so spracovaním FAME sme definovali najvyššie štandardy kvality pre výrobu aj využitie FAME:

  • FAME vyrobené v Európe,
  • certifikovanie a zdokumentovanie pôvodu pomocou systému elNa (elektronický preukaz trvalej udržateľnosti),
  • záruka kvality od OMV pre celý zásobovací reťazec.

Súbor aditív OMV zvyšujúcich výkon je pre Vaše vozidlo výnimočným prínosom: čistiaci účinok aditív chráni palivový systém pred zanášaním, protikorózny účinok predlžuje životnosť motora a ochrana proti peneniu znamená rýchlejšie, efektívnejšie doplnenie paliva.

Vyššie cetánové číslo odlišuje špeciálnu naftu od základnej nafty. Preto sa palivo rýchlejšie a účinnejšie spaľuje. Aj keď toto nie je jediná výhoda špeciálnej nafty. Vďaka vyššiemu počtu odparafínovaných čiastočiek nafty môžete navyše benefitovať z vynikajúcich teplotných vlastností a zníženia rizika zlyhania vášho motora počas mraziacich teplôt.

Prémiová dávka aditív zvyšujúcich výkon znamená zvýšenie úžitkovosti. Doplnenie aditív o čistiaciu prísadu zaisťuje odstraňovanie usadenín nachádzajúcich sa vo vstrekovacom systéme. Zvýši sa životnosť motora, zlepší sa jeho výkona dôjde súčasne k zníženiu spotreby paliva aj emisií.

Technické informácie

Vyhľadávač čerpacích staníc

Motorové oleje