OMV webstránky
Zavrieť

OMV rozširuje možnosti tankovania AdBlue®

  • Dopĺňanie AdBlue® priamo z tankovacej pištole pribudlo na ďalších desiatich čerpacích staniciach OMV
  • Popri AdBlue® v kanistrách dostupnom na všetkých čerpacích staniciach je služba výdaja zo stojana k dispozícii celkovo na 28 čerpacích staniciach po celom Slovensku
  • Zmes je šetrná k životnému prostrediu a prispieva k znižovaniu emisií

Dbať o životné prostredie je teraz ešte pohodlnejšie. OMV rozširuje počet čerpacích staníc, na ktorých možno natankovať AdBlue® priamo z čerpacej pištole. Výdajné stojany na AdBlue® v poslednom čase pribudli na 10 nových miestach, čím celkový počet čerpacích staníc s touto službou rozšírili už na 28 na celom Slovensku.

„So sprísňujúcimi sa ekologickými normami rastie počet naftových automobilov, ktoré využívajú túto kvapalinu ako jeden zo spôsobov znižovania emisií. Rozhodli sme sa preto vodičom vyjsť v ústrety a doplnenie AdBlue® čo najviac zjednodušiť. Naším cieľom je sprístupniť túto možnosť postupne na všetkých čerpacích staniciach a prispieť tak k ochrane životného prostredia,“ hovorí Miriam Fellingerová, sales manažérka OMV Slovensko.

Ako doplnkovú službu k balenému AdBlue® možno AdBlue® priamo zo stojana nájsť už na 28 čerpacích staniciach OMV na Slovensku. Na všetkých je naďalej k dispozícii AdBlue® v kanistrách. Všetko AdBlue® zakúpené od OMV bez ohľadu na to, či je balené alebo zo stojana, spĺňa prísne technické požiadavky podľa normy ISO 22241.

Dopĺňanie tohto kvapalného roztoku je súčasťou tankovacej rutiny pre vodičov nákladných áut už niekoľko rokov. Čoraz väčší dopyt po tejto technológii odbúravania emisií sa však objavuje aj pri nových osobných autách s naftovými motormi. Najnovšie emisné normy EURO 6 sprísnili maximálne množstvo vypúšťaných oxidov dusíka v porovnaní s predchádzajúcou normou na menej než polovicu. Bez pokročilej technológie selektívnej katalytickej redukcie, ktorá si vyžaduje použitie AdBlue®, je splnenie nového limitu 80 mg NOx na kilometer už veľmi zložité. Keďže väčšina moderných dieselových áut je vybavená touto technológiou, očakávame, že v budúcnosti budú vodiči túto prevádzkovú kvapalinu pravidelne dopĺňať.

AdBlue® funguje na princípe selektívnej katalytickej redukcie. Karbamidový roztok po vstreknutí do výfukového systému rozkladá škodlivé oxidy dusíka na vodnú paru a atmosférický dusík a podporuje znižovanie škodlivých emisií. Technológia tak vďaka znižovaniu škodlivých emisií a optimalizácii efektivity podporuje ekologickosť naftových motorov.

Zoznam čerpacích staníc s ponukou tankovania AdBlue nájdete TU.

Motorové oleje