Kontakt
OMV webstránky
OMV webstránky
OMV Websites
Skupina OMV www.omv.com Rakúsko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Česká republika www.omv.cz Nemecko www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nórsko www.omv.no Nový Zéland www.omv.nz Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs
Borealis Websites
Borealis Group www.borealisgroup.com
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakúsko www.omv-gas.at Nemecko www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Holandsko www.omv-gas.nl
Zavrieť

OMV Slovensko darovalo dávku energie zamestnancom operačných centier

Aj my, v OMV Slovensko, si nesmierne vážime prácu všetkých záchranárov, lekárov, zdravotných sestier a ostatného zdravotníckeho personálu. Ako prejav vďaky a uznania sme sa rozhodli venovať kávovary a zásoby zrnkovej kávy VIVA operátorom, ktorí prijímajú hovory na linke 155. Aby mali poruke energiu pre túto mimoriadne dôležitú a zároveň neobyčajne náročnú a stresujúcu prácu. Ďakujeme, že ste tu pre nás.

Čo obnáša práca operátora?

Práca operátorov na tiesňovej linke 155 je nesmierne náročná a stresujúca. Manažujú celý systém prednemocničnej neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Riešia nielen volania pacientov alebo ich blízkych, ale komunikujú aj s infektológmi, hygienikmi, záchranármi, zdravotníckym personálom v nemocniciach, a s ďalšími zložkami integrovaného záchranného systému.

Základnou úlohou je pomoc pre pacientov, ktorí sú v ohrození zdravia a života. Je to o to náročnejšie, že operátori nemajú priamy fyzický kontakt s pacientom, spoliehajú sa výlučne na to, čo počujú od volajúcich, ktorí nie vždy dokážu podať relevantné informácie. Sú často hysterickí, agresívni, prípadne ľahko podliehajú panike, čo je pochopiteľné, pretože sa ocitli v situácii, na ktorú sa nedá pripraviť. Operátori preto musia byť nielen zdravotnícki profesionáli, ale aj dobrí psychológovia. V najvážnejších prípadoch operátor telefonicky inštruuje volajúceho, ako poskytnúť prvú pomoc, prípadne oživovať.

V týchto dňoch je ich úloha ešte náročnejšia. Tiesňová linka 155 býva preťažená, volajúci si ju, žiaľ, často zamieňajú s infolinkou a žiadajú často všeobecné informácie. Dochádza aj k prípadom, kedy volajúci zatajujú dôležité informácie o príznakoch COVID-19, prípadne kontakte s osobou s potvrdeným ochorením. Výsledkom sú posádky záchranárov v karanténe až dovtedy, kým sa nepotvrdia výsledky testov.

***

Opatrenia na čerpacích staniciach v súvislosti so šírením koronavírusu nájdete aktualizované TU.

Foto: OMV Slovensko, Operačné stredisko SR

Vyhľadávač čerpacích staníc

Motorové oleje