OMV webstránky
Zavrieť

Za tankovanie na OMV vyhral BMW

Je dobojované. Len niečo vyše tri deci paliva v napínavom záverečnom finále rozhodli o víťazovi auta za viac než tridsať tisíc eur. Takéto tesné rozuzlenie priniesla spotrebiteľská súťaž spoločnosti OMV Slovensko "BMW už za 25 litrov". Novým hrdým majiteľom rodinného auta BMW 2 Active Tourer sa stal František V. z Trenčína.

Na najnovšej a zároveň najmodernejšej čerpacej stanici spoločnosti OMV Slovensko – Hrádok na diaľnici D1 pri Novom meste nad Váhom, sa 18. apríla zišlo 27 semifinalistov tejto súťaže. Pre šancu získať nové MPV od automobilky BMW bolo potrebné natankovať od prvého februára do konca marca aspoň 25 litrov paliva MaxxMotion alebo 35 litrov štandardného paliva. Ako prezradil neskorší víťaz: "Všetko vyriešila moja priateľka Silvia, ktorá mi prihlásila do súťaže len jedno tankovanie a to sa napokon ukázalo ako víťazné".

Prvou disciplínou bol hod šípkami na terč, teda disciplína, ktorú pozná snáď každý. Silný vietor prinútil súťažiacich dávať pozor na správny čas hodu. Každý semifinalista mal k dispozícii len tri pokusy, po ktorých vzišli traja superfinalisti. Neskorší celkový víťaz, František z Trenčína triumfoval aj v tejto súťaži, hoci ako priznal, s dávkou šťastia: „Mieril som na dvadsiatku, netrafil som ju ani raz, no napriek tomu som zvíťazil“, hovorí teraz už s úsmevom, no najprv mu nebolo všetko jedno: „Doteraz v živote, ak mi o niečo išlo, tak sa mi príliš nedarilo a aj tentoraz to tak vyzeralo. Prvou šípkou som zasiahol dvanástku, druhá šťastná trafila presný stred za 50 bodov, tretia mi odskočila a myslel som, že mám po nádeji. Napokon to však na finále stačilo, priznal po súťaži 28 ročný predajca CNC strojov.

Postupujúci superfinalisti dostali veľmi ťažkú úlohu. Organizátori súťaže zakryli všetky číselné údaje na čerpacích stojanoch a súťažiaci museli odhadom natankovať 25 litrov nafty do pripraveného auta. Rozdiel vo finálových výsledkoch a teda výhercovi nového BMW 2 Active Tourer bol naozaj malý. Len 0,32 litra rozhodlo o celkovom víťazovi. „Tesne pred súťažou som si predstavil, že čo sekunda, to cca liter natankovaného paliva. Tak som pri tankovaní rátal do 25, ale v tej chvíli sa mi to zdalo príliš málo a narátal som radšej do tridsať,“ vraví so šťastným úsmevom o kľúčovom rozhodnutí víťaz súťaže. O tom, že to bola dobrá stratégia svedčí aj fakt, že víťazstvo si zabezpečil výkonom 24,82 litra. Aj druhý v poradí, Ján Z. zo Slovenskej Vsi v okrese Kežmarok si zaslúži výkonom 24,50 litra taktiež dávku rešpektu.

Výbornú atmosféru podujatia dopĺňal aj výkon moderátora Martina Chynoranského, pre ktorého má takýto typ súťaží zvláštny náboj: "Je fantastické, že priamo z prítomných ľudí musí vzísť jeden víťaz. Páči sa mi jeho úprimná radosť a aj diváci mu to priali. Navyše jeho priateľka priznala ich stávku, že ak vyhrá, tak sa priamo pred všetkými doslova hodí o zem, čo aj hneď urobil", s úsmevom spomína na vyvrcholenie súťaže Martin. "Sympatické bolo, že certifikované stojany umožňovali rozhodnúť o víťazovi úplne presne a pre mňa ako moderátora a celkovo pre show bolo skvelé, že súťaž skončila naozaj tesným výsledkom", dodal.

BMW 2 Active Tourer je v správnych rukách. Ako priznal víťaz, s priateľkou Silviou plánujú rodinu a tak sa im toto praktické MPV z Mníchova naozaj zíde.

Informácie o spoločnosti:

OMV Slovensko, s.r.o.

Spoločnosť OMV vstúpila na slovenský trh v roku 1991. OMV Slovensko sídli v Bratislave a s 94 čerpacími stanicami má na Slovensku 18 % podiel na trhu. Čerpacie stanice OMV sú multifunkčnými centrami služieb - čerpacími stanicami pre ľudí i vozidlá. Zákazníci OMV majú k dispozícii palivá, mazivá i umývacie služby; 60 obchodov VIVA navyše ponúka ľahké jedlá, občerstvenie a širokú škálu ďalších služieb. Spoločnosť OMV Slovensko priamo zamestnáva 183 ľudí a prostredníctvom svojej siete čerpacích staníc vytvorila 1100 pracovných miest.

Viac informácií nájdete na www.omv.sk.

OMV Aktiengesellschaft

S obratom v rámci skupiny 42, 41 miliardy eur a 27-tisíc zamestnancami v roku 2013 je OMV Aktiengesellschaft najväčšou obchodovateľnou priemyselnou spoločnosťou Rakúska. Prieskumný a produkčný segment má silné postavenie v Rakúsku a Rumunsku a rozširujúce sa medzinárodné portfólio. Denná produkcia v roku 2013 bola približne 288-tisíc barelov denne. OMV prevádzkuje aj sieť plynovodov v Rakúsku a plynové zásobníky v Rakúsku a Nemecku s kapacitou 2,6 miliárd kubických metrov. V segmente rafinácie a marketingu má OMV ročnú kapacitu rafinácie na úrovni 17,4 milióna ton a ku koncu roka 2013 približne 4200 čerpacích staníc v 11 krajinách vrátane Turecka.

Kontakt pre médiá:

Kubus Pro
Adam Parišek, Stredná 21, 821 04 Bratislava, Tel: +421 915 974 899

stránka OMV: http://www.omv.com

Motorové oleje