Kontakt
OMV webstránky
OMV webstránky
OMV Websites
OMV www.omv.com/en Rakúsko www.omv.at/de-at Bulharsko www.omv.bg/bg-bg Česká republika www.omv.cz/cs-cz Nemecko www.omv.de/de-de Maďarsko www.omv.hu/hu-hu Nórsko www.omv.no/no-no Nový Zéland www.omv.nz/en-nz Rumunsko www.omv.ro/ro-ro Srbsko www.omv.co.rs/sr-rs Rusko www.omv.ru Slovinsko www.omv.si/sl-si Tunisko www.omv.tn/ar-tn Turecko www.omv.com.tr United Arab Emirates www.omv.ae/en-ae
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakúsko www.omv-gas.at Nemecko www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Holandsko www.omv-gas.nl Borealis Group www.borealisgroup.com
Zavrieť

OMV a SLOVAKIA RING podpísali dohodu o spolupráci

Rýchlosť a výkon, vášeň a kvalita – motoristický šport a prémiové palivá patria k sebe. OMV Slovensko od 1. januára 2017 nadviazalo partnerstvo s pretekárskym okruhom SLOVAKIA RING. Okruh tento rok štartuje už svoju ôsmu sezónu.

SLOVAKIA RING je profesionálny a univerzálny motoristický areál, ktorého súčasťou je i národný automotodróm s homologizáciou medzinárodnej automobilovej federácia FIA druhého stupna. Okruh v Orechovej Potôni, 36 kilometrov od Bratislavy, je jediný svojho druhu na Slovensku a patrí medzi najdlhšie na svete.

Zákazníci OMV sa môžu tešit na množstvo zaujímavých podujatí

Základom spolupráce je prinášať zákazníkom kvalitu a silné zážitky.

V roku 2020 sa pod hlavičkou OMV budú niesť hneď 3 zaujímavé preteky na tomto okruhu:

  • OMV MaxxMotion FIA WTCR - svetový pohár cestovných automobilov
  • OMV MaxxMotion Veľká cena SR - preteky cestných automobilov na okruhu
  • OMV MaxxMotion FIA CEZ Rallycross - zónové majstrovstvá Európy v relykrose.

Sledujte pozorne facebook OMV Slovensko kde určite budú súťaže o lístky na tieto skvelé podujatia. 

Pri podujatiach to však zďaleka nekončí. MaxxMotion totiž nie je len názov značky, ale stelesnenie filozofie spoločnosti. OMV venuje mimoriadnu pozornosť zloženiu svojich palív, aby dosiahli čo najlepšie vlastnosti. Preto prináša prémiové palivá aj na Slovakia Ring.

Priamo v areáli je možnosť v miestnej čerpacej stanici natankovať prémiové palivá OMV MaxxMotion a využiť tak výhody vyššieho výkonu svojich vozidiel.*

Prémiový benzín OMV MaxxMotion 100 plus spĺňa najprísnejšie požiadavky automobilového priemyslu a vedie k optimálnej účinnosti spalovania najmä vo vysoko ladených motoroch*.

Výsledkom používania prémiovej nafty MaxxMotion Diesel je zase kratšie oneskorenie vznetu paliva, čo optimalizuje proces spalovania a vedie k plynulejšiemu chodu motora a vyššiemu výkonu. Vynikajúce  vlastnosti zimnej nafty MaxxMotion Diesel navyše zabezpečia, že vodiči sa môžu spoľahnúť na svoj motor aj v mrazivých podmienkach až do -35 stupňov Celzia (hodnota CFPP podľa normy STN EN 590) Umožňuje to špeciálna receptúra založená na skúsenostiach a zručnostiach OMV pri výrobe paliva.

OMV v minulosti v spolupráci s okruhom SLOVAKIA RING pripravilo napríklad aj školu bezpečnej jazdy a zvládania krízových situácií pre výhercov svojich súťaží  OMV sa  staráo to, aby na slovenských cestách pribudlo viac zodpovedných vodičov, ktorí poznajú svoje možnosti i možnosti svojich vozidiel a prispievajú tak k bezpečnej premávke.

  

*Výhody a účinky paliva sú ovplyvnené aj vozidlom, správaním vodiča a technickým stavom motora a sú založené na porovnaní s palivom, ktoré spĺňa miestne minimálne požiadavky noriem STN EN 590 a STN EN 228. Merania na valcovom dynamometri v definovanom testovacom prostredí pri použití oblúbeného vozidla strednej veľkosti s moderným motorom s priamym vstrekovaním paliva preukázali zlepšenie zrýchlenia až o 14 %. Výhody závisia na type vozidla, spôsobe jazdy a technickom stave motora a vzťahujú sa na porovnania s palivami, ktoré splnajú minimálne požiadavky slovenskej normy kvality palív podla STN EN 228.

Vyhľadávač čerpacích staníc

Motorové oleje