Kontakt
OMV webstránky
OMV webstránky
OMV Websites
OMV www.omv.com/en Rakúsko www.omv.at/de-at Bulharsko www.omv.bg/bg-bg Česká republika www.omv.cz/cs-cz Nemecko www.omv.de/de-de Maďarsko www.omv.hu/hu-hu Nový Zéland www.omv.nz/en-nz Nórsko www.omv.no/no-no Rumunsko www.omv.ro/ro-ro Srbsko www.omv.co.rs/sr-rs Slovinsko www.omv.si/sl-si Tunisko www.omv.tn/ar-tn Turecko www.omv.com.tr United Arab Emirates www.omv.ae/en-ae
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com/de
Zavrieť

OMV a SLOVAKIA RING podpísali dohodu o spolupráci

Rýchlosť a výkon, vášeň a kvalita – motoristický šport a prémiové palivá patria k sebe. OMV Slovensko od 1. januára 2017 nadviazalo partnerstvo s pretekárskym okruhom SLOVAKIA RING. Okruh tento rok štartuje už svoju ôsmu sezónu.

SLOVAKIA RING je profesionálny a univerzálny motoristický areál, ktorého súcastou je i národný automotodróm s homologizáciou medzinárodnej automobilovej federácia FIA druhého stupna. Okruh v Orechovej Potôni, 36 kilometrov od Bratislavy, je jediný svojho druhu na Slovensku a patrí medzi najdlhšie na svete.

Zákazníci OMV sa od jari môžu tešit na množstvo zaujímavých podujatí

OMV už v minulosti v spolupráci s okruhom SLOVAKIA RING pripravilo školu bezpečnej jazdy a zvládania krízových situácií pre výhercov sútaže na sociálnych sietach. Úspešný projekt bude mat svoje pokračovanie i tento rok. OMV sa stará i o to, aby na slovenských cestách pribudlo viac zodpovedných vodičov, ktorí poznajú svoje možnosti i možnosti svojich vozidiel a prispievajú tak k bezpečnej premávke.

Výhody spolupráce pocítia aj bežní návštevníci autodrómu  v Orechovej Potôni – priamo v areáli budú mat možnosť natankovať prémiové palivá OMV MaxxMotion a využit tak výhody vyššieho výkonu.*

MaxxMotion totiž nie je len názov značky, ale stelesnenie filozofie spoločnosti. OMV venuje mimoriadnu pozornosť zloženiu svojich palív, aby dosiahli co najlepšie vlastnosti. Prémiový benzín OMV MaxxMotion 100 plus spĺňa najprísnejšie požiadavky automobilového priemyslu a vedie k optimálnej účinnosti spalovania najmä vo vysoko ladených motoroch*. Výsledkom používania prémiovej nafty MaxxMotion Diesel je zase kratšie oneskorenie vznetu paliva, čo optimalizuje proces spalovania a vedie k plynulejšiemu chodu motora a vyššiemu výkonu. Vynikajúce zimné vlastnosti nafty MaxxMotion Diesel zase zabezpečia, že vodiči sa môžu spolahnút na svoj motor aj v mrazivých podmienkach až do -40 stupňov Celzia (hodnota CFPP podľa normy EN 590) Umožňuje to špeciálna receptúra založená na skúsenostiach a zručnostiach OMV pri výrobe paliva.

*Výhody a účinky paliva sú ovplyvnené aj vozidlom, správaním vodiča a technickým stavom motora a sú založené na porovnaní s palivom, ktoré spĺňa miestne minimálne požiadavky noriem STN EN 590 a STN EN 228. Merania na valcovom dynamometri v definovanom testovacom prostredí pri použití oblúbeného vozidla strednej veľkosti s moderným motorom s priamym vstrekovaním paliva preukázali zlepšenie zrýchlenia až o 14 %. Výhody závisia na type vozidla, spôsobe jazdy a technickom stave motora a vzťahujú sa na porovnania s palivami, ktoré splnajú minimálne požiadavky slovenskej normy kvality palív podla STN EN 228.

Vyhľadávač čerpacích staníc

Motorové oleje