Kontakt
OMV webstránky
OMV webstránky
OMV Websites
Skupina OMV www.omv.com Rakúsko www.omv.at Bulharsko www.omv.bg Česká republika www.omv.cz Nemecko www.omv.de Maďarsko www.omv.hu Nórsko www.omv.no Nový Zéland www.omv.nz Rumunsko www.omv.ro Srbsko www.omv.co.rs
Borealis Websites
Borealis Group www.borealisgroup.com
OMV Gas Websites
OMV Gas www.omv-gas.com Rakúsko www.omv-gas.at Nemecko www.omv-gas.de Maďarsko www.omv-gas.hu Holandsko www.omv-gas.nl
Zavrieť

Nafta s vysokovýkonným OMV HighTec aditívom

Naše palivo sa vyrába a nepretržite testuje na základe vysokých kvalitatívnych štandardov OMV. Pomocou vysokovýkonného OMV HighTec aditíva sa zvyšuje efektivita, chráni sa palivový systém vozidla a predlžuje sa životnosť motora. Využitie zvlášť vysokokvalitnej biozložky (FAME) umožňuje OMV EcoSmart Diesel excelentnú skladovateľnosť. Tak sa dá aktívne zabrániť neplánovaným výmenám palivových filtrov. OMV EcoPro Diesel sa vyrába zo špeciálnej nafty a predstavuje kombináciu toho najlepšieho z OMV EcoSmart Diesel s výhodami vysokovýkonného OMV HighTec aditíva. Zásluhou špeciálnej receptúry a vyššieho podielu aditíva oproti OMV EcoSmart Diesel usadeniny v mieste vstrekovania dnes patria minulosti. Ale nielen motor sa vyznačuje väčšou čistotou, znížením spotreby sa zároveň znižujú i emisie škodlivín.

Optimálny čistiaci účinok

 

Obsiahnutý balíček aditív zabezpečuje účinné a čisté spaľovanie. Povrchovo aktívne látky zabraňujú tvorbe usadenín na vstrekovacích dýzach. To umožňuje optimálne spaľovanie a znižuje tak emisie, ako aj spotrebu.

Vyššia spoľahlivosť

 

Na OMV EcoPro Diesel sa dá spoľahnúť – aj napriek tým najnižším teplotám. Vysokokvalitné zložky zabezpečujú vynikajúce vlastnosti v chladnom a zimnom počasí až do teploty –35 °C.*

Dlhšia životnosť

 

Integrovaná ochrana pred koróziou v nafte OMV EcoSmart Diesel vytvára na kovovom povrchu ochranný film, čím zamedzuje vzniku korózie v palivovom systéme až do 100 %. Tým sa predlžuje životnosť motorov a znižuje náročnosť údržby.

Zvýšený čistiaci účinok

 

Zvýšené množstvo čistiacich aditív odstraňuje aj prípadné nečistoty na vstrekovacích dýzach. Posilnený čistiaci účinok zvyšuje životnosť motorov, zlepšuje výkonnosť a trvalo znižuje spotrebu i emisie.

Rýchlejšie tankovanie

 

Špeciálne vyvinuté protipenivostné aditívum znižuje tvorbu peny a zabezpečuje rýchlejšie sa rozpúšťajúcu penu počas tankovania. Tým sa výrazne skráti proces tankovania a zároveň sa zvýši dojazd pri zachovaní rovnakého času potrebného na načerpanie pohonných hmôt.

Maximálny výkon motora

 

Kombinácia vyššieho cetánového čísla s jedinečným prémiovým dávkovaním balíčka výkonnostných aditív zabezpečuje ešte efektívnejšie spaľovanie a tým optimálne využitie výkonu motora. Ešte nikdy nebolo jednoduchšie využiť ho v čo najväčšej miere.

* Hodnota CFPP podľa EN 590

  EN 590 EcoSmart EcoPro
Spĺňa EN 590, národné požiadavky, rovnako ako Euro 5 a Euro 6 + + +
Vyrobené a testované podľa kvalitatívnych štandardov OMV + + +
Zamedzuje vzniku usadenín na vstrekovacích dýzach   + +
Predlžuje životnosť motora   + +
Skracuje čas potrebný na natankovanie   + +
Nižšia spotreba   + +
Maximálny výkon motora     +
Špeciálna nafta: zlepšené základné palivo     +
Vstrekovací systém zbavuje usadenín     +
Filtrovateľnosť do teploty –35 °C (cold filter plugging point)     +

Výhody závisia od spôsobu jazdy, druhu a veku motora a vzťahujú sa na neaditivované porovnateľné palivo, ktoré spĺňa minimálne požiadavky normy EN 590.

   

Bio je prospešné!

FAME (fatty acid methyl ester), nazývané aj bionafta, sa získava esterifikáciou rastlinných olejov alebo živočíšnych tukov. Tieto biozložky používané na výrobu našej nafty pochádzajú väčšinou z európskych surovín. To je síce dobré, no nie dostatočne dobré pre nás. Spoločnosť OMV preto zaviedla dodatočné opatrenia, ktoré výrazne presahujú minimálne štandardy vyžadované európskymi normami. Už pri nákupe sa spoliehame len na bionaftu od spoľahlivých a certifikovaných výrobcov.

Všetko pod kontrolou.

Prísne vstupné kontroly a priebežné testy počas procesu spracovania nafty zaručujú jej optimálnu využiteľnosť a vynikajúcu skladovateľnosť. Zvýšili sa aj požiadavky na čistotu produktu: akceptujeme maximálny podiel vody v bionafte vo výške 40 % pod úrovňou, ktorú stanovuje platná norma. Okrem toho sa nízkoteplotné vlastnosti bionafty v OMV dajú dosahovať priamo, a nie prostredníctvom prídavných látok.

Čistá mobilita.

OMV sa v prípade AdBlue® spolieha na rakúsku produkciu svojho partnera Borealis. AdBlue® v spojení s technológiou SCR prináša znížením oxidov dusíka jasné výhody. Spotreba AdBlue® predstavuje pritom necelých zhruba 5 % spotreby nafty.* Doplnenie prebieha rovnako jednoducho ako čerpanie naftových palív. A to najlepšie je, že je k dispozícii nielen na mnohých čerpacích staniciach OMV v celej Európe, OMV ponúka aj dodávky AdBlue® v cisternách alebo v praktických 1 000-litrových IBC kontajneroch. Tým je zabezpečené, že naši zákazníci majú svoj AdBlue® vždy k dispozícii tam, kde ho potrebujú.

AdBlue® je registrovaná značka Zväzu automobilového priemyslu (Verband der Automobilindustrie e. V., VDA). *Koľko AdBlue® to-ktoré vozidlo potrebuje, závisí od druhu vozidla a spôsobu jazdy, rovnako ako od príslušnej emisnej normy (Euro norme) motora. Ako orientačná hodnota platí, že spotreba AdBlue® predstavuje zhruba 5 % spotreby nafty, teda asi 1 – 1,5 l na 100 km. Na základe výpočtu 1 – 1,5 l/100 km predstavuje orientačná hodnota nádrže s objemom 60 litrov AdBlue® približne 6 000 km. To je viac než dosť, aby vozidlo došlo k najbližšej čerpacej stanici OMV s možnosťou natankovania AdBlue®.

Technické informácie

Kontaktujte nás

na telefónnom čísle +421 (0) 850 166 668 e-mailom na info.zakaznicke-centrum.sk@omv.com prostredníctvom formulára

Vyhľadávač čerpacích staníc

Motorové oleje